“Хезболла” може погрожувати США російськими ракетами – Reuters

“Хезболла” може погрожувати США російськими ракетами – Reuters

Афілійоване з Іраном угрупування “Хезболла” може мати російські протикорабельні ракети “Яхонт” (або П-800 “Онікс”).

Ними бойовики можуть погрожувати флоту США у Середземному морі. Про це повідомляє Reuters.

Так, минулого тижня лідер “Хезболли” Сайєд Хасан Насралла попередив Вашингтон, що його угруповання підготувало щось для кораблів США, розміщених у регіоні.

Окрім того, два джерела в Лівані, знайомі з арсеналом підтримуваного Іраном угруповання, кажуть, що він мав на увазі ракети “Яхонт” російського виробництва. Вони мають радіус дії 300 км.

Публікації у ЗМІ та звіти аналітиків протягом багатьох років вказували на те, що “Хезболла” придбала ці ракети у Сирії. Одне з джерел повідомило, що протикорабельні можливості “Хезболли” надзвичайно розвинулися з 2006 року.

“Є “Яхонт”, і, звичайно, є ще інші речі, крім нього”, – сказало джерело.

Застосування цієї зброї “Хезболлою” проти ворожих військових кораблів означатиме, що конфлікт переріс у велику регіональну війну.

Троє нинішніх і один колишній чиновник США заявили, що “Хезболла” створила вражаючий набір зброї, включаючи протикорабельні ракети.

“Ми, очевидно, приділяємо цьому багато уваги. І ми серйозно ставимося до того, які можливості вони мають”, – сказав чиновник.

Лідер ліванського угрупування “Хезболла” Хасан Насралла попередив Ізраїль про подальше зростання ескалації. Про це він сказав, виступаючи перед величезним натовпом на площі Ашура в Бейруті.

При цьому генеральний секретар ліванських шиїтських бойовиків не став оголошувати повноцінне приєднання “Хезболли” до війни проти Ізраїлю.