Хотіли всидіти на двох стільцях – Джонсон про вину НАТО перед Україною

Хотіли всидіти на двох стільцях – Джонсон про вину НАТО перед Україною

Через свою бездіяльність, НАТО відчуває глибоку відповідальність перед Україною.

Цю думку висловив колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон у мінісеріалі ВВС “Путін проти Заходу”. Альянс намагався уникнути рішучих кроків та надавав російському диктатору Володимиру Путіну можливість для нападу на Україну.

“У НАТО існує глибоке інституційне відчуття відповідальності. Якби Альянс виконав те, що обіцяв, і українці дійсно були б на шляху до повноцінного членства, то, цілком можливо, президент РФ не вчинив би того, що він зробив”, – сказав він.

НАТО намагалася дотримуватися нейтральної позиції, що врешті-решт призвело до катастрофічних наслідків.

“Наша колективна двозначна позиція, яка так довго трималася, невдалися, і Путін вирішив, що це не серйозно. Зараз у світі наступила ситуація, коли демократія відступала, а автократія виграла. Війна в Україні показала, що цьому прийшов кінець. Країни Заходу візьмуть на себе рішучі кроки щодо Росії”, – підкреслив Джонсон.

Україна обов’язково стане членом Північноатлантичного альянсу. Двері НАТО для неї відкриті, заявив держсекретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен на спільному брифінгу з генсеком Альянсу Єнсом Столтенбергом у Вашингтоні.