Хто намагається підставити Залужного – чому Безугла почала просувати ідеї відставки Головкома

Хто намагається підставити Залужного – чому Безугла почала просувати ідеї відставки Головкома

Є кілька версій, чому заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки від “Слуг народу” Мар’яна Безугла намагається розбурхувати скандал щодо Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

У цій ситуації відбувається елементарне перекидання відповідальності. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів військовий, політолог Микола Мельник.

“Безугла є рупором думок певних груп, що Залужний має піти у відставку. Чи президент це підтримує не готовий сказати. Але сигнали з Банкової йдуть. Декілька причин цьому. Один з них, що до гіпотетичного кандидата Залужного є довіра виборців. Такі опитування робили. Розрив між Зеленським і Залужним є доволі малим. Друга версія що маємо справу з розбірками всередині Генерального штабу. Безугла, яка має відношення до роботи Міноборони, встала на одну зі сторін. Мені здається, що перша версія більш вірогідна. Чому це саме таким чином робиться? Бо тут казус виконавця. Безугла не здатна сіяти конструктив і в неї немає критичного ставлення до себе. Десь у своїй реальності вона дійсно є борчинею за хороших солдатів і проти поганих генералів. Але хто сказав, що якщо Залужного зараз зняти, то завтра буде легше?”, сказав Мельник.

Армія дійсно закостеніла, вона досі трохи радянська, але якщо розбиратися в деталях, то не факт, що з іншою армією ми вистояли би, додав політолог.

“Так, ми маємо невдалий наступ. Але треба розібратися, чи це були прорахунки політичного керівництва, чи проблеми були з плануванням. Дуже легко бути батьком перемоги, а поразка сирота. Зараз йде елементарне перекидання відповідальності. Але під час війни ми говоримо про військово-політичне керівництво. Тобто відповідальність ділять і військові, і політики. Якщо військові кажуть, що для виконання задач потрібно конкретні речі, але їх не дають, то чи можна тільки з військових потім питати. Напевно, ні. Безугла піднімає ці питання, граючи на емоціях і сподівається, що люди не будуть розбиратися”, уточнив Мельник.

Хочеться сподіватися, що ця гра лише проти Залужного, а не проти всієї обороноздатності країни, наголосив експерт.

“Тому що на Заході не розуміють ми воюємо чи займаємося розборками між собою. Ці питання ставлять наші партнери і це можна вплинути на нашу допомогу. Бо єдине, що тримає фронт це воля і віра звичайних солдатів. Якщо вона похитнеться, то і фронт також”, пояснив Мельник.

Заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки від “Слуг народу” Мар’яна Безугла вважає, що керівництво Збройних сил України “має піти” через те, що Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний не зміг надати план ведення війни на 2024 рік.

У парламенті зареєстрували постанову про звільнення народної депутатки Мар’яни Безуглої з посади заступниці голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.