“Хвиля опустила нас – і снаряд пролетів мимо”

“Єдине, що було страшно, втопитися під час шторму. Тоді не зміг би людей врятувати. Побратими сказали, що на таке спроможний лише я. Не знаю чому. Певно, довіряють”, згадував командир батальйону 28-ї окремої механізованої бригади ім. Лицарів Зимового походу Сергій Ткачук про виконане завдання на Херсонщині.

Почав служити у Збройних силах України 1998-го. Від початку війни з Росією брав у ній участь. 18 травня 2022-го Сергія Ткачука нагородили орденом Богдана Хмельницького III ступеня й пістолетом Glock-19. Сергій відзначився під час військових дій біля селища Олександрівка, розташованого на березі Дніпровського лиману, за 30 км на захід від Херсона.

Важкі бої біля селища точилися протягом квітня. Тоді ж за сприяння Червоного Хреста України двома автобусами вдалося вивезти частину жителів.

У певний момент українські вояки біля Олександрівки втратили комунікацію з іншими частинами. У них виникла потреба в боєприпасах і евакуації поранених. Дістатися до них водою Дніпровського лиману командування доручило Сергієві Ткачуку та бійцеві Сил спеціальних операцій, прі­звище якого засекречене.

“Мені здавалося, що це квиток в один кінець, але накази командування не обговорюються, розповів для офіційної сторінки 28-ї бригади командир батальйону. Уночі ми рушили морем. Дорога була нелегкою, понад 4 години йшли через шторм”.

Ротні вже доповіли, що ми можемо не повернутися

Наблизившись до Олександрівки, зв’язалися з командирами оточених підрозділів. Щоб відвернути увагу ворога, українська артилерія відкрила вогонь. Транспорт, на якому був Сергій Ткачук, причалив і з нього почали швидко вивантажувати озброєння. Потім забрали поранених і відпливли.

У той момент їх помітили росіяни. Човен був перевантажений, тому не міг рухатися швидко.

“Орки били прицільно ще метр, і було б пряме влучання з БМП-3, згадував Сергій Ткачук. Та хвиля опустила нас і снаряд пролетів мимо. Зв’язок зник. Ротні вже доповіли, що ми можемо не повернутися. Але, дав Бог, усе обійшлося”.

Через перевантаження човен почав тонути. Вода була крижаною. Поранені говорили, що краще б загинули на суші, ніж у морі.

Триває артилерійська війна

Вирішили висадитися не в місці призначення. Хто міг, мусив іти пішки по допомогу для лежачих. Дісталися населеного пункту й викликали пошукову бригаду. Усіх 10 поранених врятували.

Пізніше бійці 28-ї бригади оприлюднили відео знищення російської бойової броньованої гусеничної машини БМП-3. Вона ховалася за житловим будинком у Олександрівці.

“Триває артилерійська війна, 28-ма бригада ганяє та палить техніку окупантів по посадках Херсонщини й Миколаївщини, прокоментували свою роботу військові. Тікайте з нашої землі недолугі завойовники. Херсон, тримайся, ми поруч!”

29 травня на онлайн-аукціоні гурт Kalush Orchestra продав нагороду переможця Євробачення-2022 та рожеву панамку соліста Олега Псюка, в якій той виступав. За перший лот вторгували $900 тис. Щоб отримати панаму, потрібно було зробити пожертву від 200 грн на спеціальний рахунок. 31 тис. людей перерахувала 11 млн грн. У довільному порядку комп’ютерна програма обрала одного пожертводавця. За зібрані гроші купили для української армії комплекс безпілотників PD-2.

30 травня Служба безпеки України закінчила розслідування у першій справі про зґвалтування під час війни з Росією. Вдалося зібрати докази та свідчення щодо злочину, скоєного Михайлом Романовим із міста Чебаркуль ­Челябінської обл. У березні ­2022-го у Броварському районі на Київщині окупант п’яним увірвався до помешкання української родини, убив чоловіка й у присутності дитини разом зі спільником зґвалтував жінку. Прокуратура спрямувала справу до суду.

112 гірників шахти “Центральна” в місті Торецьк на Донеччині застрягли під землею 29 травня. Окупанти обстріляли одну з ключових електропідстанцій. Без струму залишилися населені пункти Бахмутського та Краматорського районів. Для порятунку шахтарів використали спеціальні генератори. Усіх дістали ввечері наступного дня. Шахта поновила роботу

2229 будинків зруйнували росіяни в Харкові та області, повідомив 29 травня президент Володимир Зеленський і опублікував у соцмережах відео з розбомблених вулиць. “Усе відновимо, відбудуємо, наповнимо життям. У Харкові та в усіх інших містах і селах, куди прийшло зло”, прокоментував ролик

“SpaceX об’єднається з Україною, щоб кремувати Путіна на Сонці. Велика смерть для великого засранця”,

написав 27 травня у твітері Ілон Маск, засновник компаній SpaceX і Tesla. Запропонував кремувати російського президента на Сонці

Щоб регулярно читати всі матеріали журналу “Країна”, оформіть передплату ОНЛАЙН. Також можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за “ковідну тисячу”