Ілон Маск готовий побудувати завод Tesla в Індії

Ілон Маск готовий побудувати завод Tesla в Індії, якщо країна здешевить імпорт електромобілів.

Глава Tesla Ілон Маск (Elon Musk) заявив, що відкриття заводу зі складання фірмових електромобілів “цілком ймовірно”, якщо країна зможе налагодити імпорт цих машин на адекватних умовах.

На цей час, стверджують джерела видання Bloomberg, американський виробник електромобілів проводить в Індії активну лобістську кампанію, метою якої є зниження ввізних мит на машини. Це пов’язано з тим, що Tesla серйозно розглядає плани по індійської експансії, вважаючи країну одним з найбільших у світі розвиваються авторинків.

“Ввізне мито на сьогодні є найвищими у світі серед всіх великих країн. Більш того, ставлення до екологічно чистих машин [в країні] таке ж, як до дизельних або бензиновим, що не дуже поєднується з цілями Індії в області клімату “, – так пан Маск відповів на питання про індійські перспективи Tesla.

На цю мить ввізні мита на автомобілі в Індії становлять від 60 до 100%, тоді як Tesla прагне знизити їх хоча б до 40%. Якщо місцева влада зможе запропонувати хоча б тимчасове зниження мит і виробник зможе успішно налагодити імпорт своєї продукції в країну, то і будівництво заводу тут виявиться цілком імовірним, заявив Маск.

Продажі електромобілів в Індії становлять менше ніж 1% від всіх пасажирських транспортних засобів, включаючи двоколісні, в той час, як в Китаї, де Tesla побудувала перший завод за межами США і зайняла впевнене становище на ринку, даний показник вже виріс до 5%.

Індійський уряд на чолі з прем’єр-міністром Нарендра Моді (Narendra Modi) взяло на себе зобов’язання підтримувати індустрію електромобілів, хоча, крім високих ввізних мит, цього поки перешкоджають слабо розвинена інфраструктура зарядних станцій і високі ціни на самі машини.