fbpx

Імператор зрікся влади

Головна Сторінка » Імператор зрікся влади

30 квітня 2019 року 85-річний імператор Японії Акіхіто зрікся престолу, ставши першим японським монархом, який зробив це за більш ніж 200 років.

Акіхіто народився 23 грудня 1933 року. Він старший син імператора Хірохіто, який правив Японією з 1926 року. Народився через два роки після японського вторгнення в Маньчжурію, що передував участі імператорської Японії у Другій світовій війні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Японії обрали спадкоємця імператора

Після Другої світової війни країна прийняла нову конституцію в західному стилі, і монархія стала символічною. Акіхіто зійшов на престол після смерті батька в 1989 році.

Позбавлений влади, тим не менше, він став дуже популярною фігурою в Японії. На відміну від батька, який рідко з’являвся на публіці, Акіхіто працював над тим, щоб зробити імператорську сім’ю “ближчою до народу”. Він і дружина, імператриця Мітіко, здійснили офіційні візити в 18 країн і всі 47 префектур Японії. Він втішав японців після землетрусів, цунамі та інших трагедій, таких як катастрофа на АЕС “Фукусіма” в 2011 році. Будучи переконаним пацифістом, не раз висловлював жаль через дій Японії під час Другої світової війни.

Посилаючись на слабке здоров’я, імператор оголосив про бажання піти у відставку в 2016 році. Жоден імператор не зрікався престолу в Японії з 1817 року. 30 квітня 2019 року передав титул імператора старшому сину, принцу Нарухіто.

Generated by Feedzy