Інфекція масово “косить” дітей у столиці

У Києві зростає кількість хворих на грип та ГРВІ дітей.

Медики закликають батьків не водити дітей із симптомами хвороби до дитячих садків та шкіл, повідомляє Київська міська державна адміністрація.

“У столиці зростає захворюваність на грип та ГРВІ серед дітей: за минулий тиждень виявлено 11 305 випадків (на 2 244 випадки більше, ніж у попередній тиждень). Щоб попередити стрімке розповсюдження інфекцій, медики також закликають дотримуватися заходів епідеміологічної безпеки та свідомо ставитися до здоров’я”, – сказано в повідомленні.

Якщо рівень захворюваності серед школярів і надалі зростатиме, місто буде змушене рекомендувати столичним закладам освіти працювати дистанційно.

Основні рекомендації, яких слід дотримуватися, щоб вберегтися від поширення інфекційних захворювань:

Дотримуйтеся правил особистої гігієни – мийте часто руки з милом упродовж 20 секунд.

Користуйтеся антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%.

Уникайте дотиків до свого обличчя. Не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота.

Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ та тими, хто має симптоми застуди. Мінімальна дистанція – 1,5 м.

Термічно обробляйте продукти.

Провітрюйте та зволожуйте приміщення, в якому перебуваєте.

При проявах симптомів захворювання повідомте свого сімейного лікаря. Не відмовляйтеся від госпіталізації, якщо лікар вбачає таку необхідність.

Покладіть у шкільний рюкзак маску, яку дитина зможе використати, якщо доведеться перебувати в укритті з великою кількістю людей.

В Україні циркулює близько 14 різновидів штаму коронавірусу “Омікрон”. Виявлено 10 випадків “Еріс”, варіанту штаму “Омікрон”. Симптоми “Еріс”: біль у горлі, нежить, задишка, ломота у тілі, головний біль, лихоманка.