fbpx

Інформаційна війна: ворог запустив нову порцію брехні проти України

Інформаційна війна: ворог запустив нову порцію брехні проти України

Центр протидії дезінформації при РНБО України зібрав добірку фейків, маніпуляцій та дезінформації, які російські окупанти згенерували на ранок 4 травня.

Міноборони Росії поширює фейк про те, що на території шкіл у Миколаєві нібито розміщені установки РСЗВ, бронетехніка та боєприпаси, повідомила у середу пресслужба ЦПД у Telegram. Водночас росіяни брешуть, що евакуація мешканців з прилеглих будинків не здійснювалась.

“Крім того у Міноборони РФ заявили, що київська влада начебто не дотримується “гуманних принципів”, оскільки Росія фіксує численні обстріли відкритих гуманітарних коридорів “бойовиками націоналістичних батальйонів” зі стрілецької зброї та мінометів. Застерігаємо, це – маніпуляція”, – ідеться у повідомленні.

Російські пропагандисти також вигадали фейк про те, що у Харкові “бойовики батальйонів тероборони спільно зі співробітниками СБУ” нібито проводять рейди з виявлення місцевих жителів, які висловлюють проросійські погляди або засуджують чинну українську владу.

Пропаганда Росії намагається підвищити тиск на світову спільноту методом демонізування історії України.

Окупанти брешуть у своїх Тelegram-каналах про нібито збиті над Енергодаром у Запорізькій області безпілотники. Пропагандисти переконують, що Збройні сили України “спорядили їх бойовими головками з вибуховою речовиною та запустили по атомній станції”.