Інфрачервоний обігрів для теплиць — в який випадках це ефективно

Головна Сторінка » Інфрачервоний обігрів для теплиць — в який випадках це ефективно

Досвід останніх років довів виростити гарний врожай можна лише в теплиці. Зібрати якісні овочі чи ягоди з відкритого ґрунту стає все важче, дорожче і складніше. Рослини горять на спеці, мерзнуть від заморозків, гниють від затяжних дощів, в’януть від перепадів температур, їх ламає вітер, псують комахи, нищать птахи чи домашні тварини.

Найкращий врожай можна виростити у теплиці, яка обігрівається. Ще на етапі зведення парника перед власниками постає питання – чим найкраще, найвигідніше, найбезпечніше і найзручніше його обігрівати. Варіантів на ринку є багато. Газовий, твердопаливний, пелетний, брикетний, електричні котли, буржуйки, теплові гармати. Обігріви повітряні, парові, ґрунтові, інфрачервоні. Ідеального варіанту не існує. Але є оптимальні.

Останнім часом набувають популярності інфрачервоні довгохвильові обігрівачі для теплиць. Як і інші, мають ряд суттєвих переваг.

1. Інфрачервоний обігрівач гріє ґрунт і рослини, а не повітря.

Іноді власники інфрачервоних обігрівачів нарікають пристрої працюють довго, а у парнику лишається холодно. Водночас запустиш теплову гармату і в теплиці одразу стає тепло. Це правда. З першого погляду. Бо гармата, буржуйка чи котел гріють лише повітря. Для його обігріву у традиційній сферичній теплиці розміром 10 на 10 метрів потрібно всього 1,8 кВт тепла. А для обігріву наявних там 40 тон ґрунту у 9 разів більше. Водночас швидко нагріте повітря так само швидко холоне. Його треба гріти постійно, бо ж тепло втрачається через стіни й стелю теплиці. А нагрітий ґрунт акумулює в собі тепло. Якщо і віддає його то повітрю в самій теплиці, а не у навколишнє середовище.

2. Інфрачервоний обігрів найдешевше змонтувати.

Для побудови інфрачервоного довгохвильового обігріву в теплиці потрібні лише обігрівачі і терморегулятори. Для зведення ж опалювальної системи з газового чи твердопаливного котлів необхідно більше складових: труби, насоси для води, димарі, приточні і виточні вентиляції. Все це треба придбати, змонтувати. Інфрачервона система обігріву коштує у десятки разів дешевше інших.

3. За інфрачервоними обігрівачами не потрібно доглядати.

Догляд за системою інфрачервоного обігріву теплиці можна назвати трьома словами “Встановив увімкнув забув”. Роботу інфрачервоних обігрівачів регулює автоматика, вона не потребує втручання людини. Чого не скажеш за інші системи обігріву.

4. Інфрачервоний обігрів займає найменше місця.

Обігрівачі вішаються на стелю, не займають корисної площі в теплиці. Будь який котел потребує певного простору, який часом вимірюється десятками кубометрів корисного об’єму.

5. Інфрачервоні обігрівачі найбезпечніші і найчистіші.

Система інфрачервоного довгохвильового обігріву не містить в собі полум’я, не має складових, які можуть загорітись і підпалити все довкола, не продукує диму, чадного і вуглекислого газу, не спалює кисень, що необхідний рослинам. У системі немає складових, які сильно нагріваються. За системою не потрібно постійно наглядати.

6. Інфрачервоний обігрів максимально природній.

Тепло, передане інфрачервоним променем, не втрачається на шляху від джерела тепла до об’єкту обігріву. За тим самим принципом Сонце обігріває планети своєї системи. Нагріває і Землю, а мільйони кілометрів космічного простору залишаються холодними. Сонячне тепло найбільш природне. Решта видів тепла від спалювання твердих, рідких або газоподібних вуглеводнів.

7. Температура рівномірна і комфортна по всій теплиці.

Тепло у теплиці, яка обігрівається інфрачервоними довгохвильовими обігрівачами, розподілене максимально комфортно для рослин. Земля найтепліша, повітря над нею прохолодніше. У будь якому місці ґрунт має однакову температуру. Рослини однаково гарно родять в центрі і під стінами. За обігріву котлом, буржуйкою чи радіаторами гаряче повітря накопитується під стелею, швидко виходить назовні. Верхівки високих рослин “горять”, а коріння мерзне. Рослини отримують стрес, від якого погано розвиваються.

8. Інфрачервоні довгохвильові обігрівачі не створюють надлишкового повітряобміну.

Кожен городник знає, що надлишковий повітряобмін шкідливий. Він провокує вивітрювання поживних речовин з ґрунту і швидке випаровування води. За інфрачервоного довгохвильового обігріву його немає взагалі.

Професійно підберуть варіанти опалення для вашої теплиці спеціалісти компанії https://bilux.ua/ua/. З виробниками теплиць працюють за спеціальною програмою. Передбачені готові пропозиції на максимально зручних для обох сторін умовах.