fbpx

Ініціатива “слуг” щодо звільнення мовного омбудсмена свідчить про участь у гібридній війні РФ проти України — Княжицький

Ініціатива “слуг” щодо звільнення мовного омбудсмена свідчить про участь у гібридній війні РФ проти України — Княжицький

Як повідомляє видання “Пул Першого”, зареєстрований законопроєкт “слуг” про спрощену процедуру звільнення мовного омбудсмена свідчить про безпосередню участь провладної монобільшості в гібридній війні РФ проти України.
Таку думку в ефірі “Прямого” висловив народний депутат від “Європейської Солідарності” Микола Княжицький.
“Тепер ті, хто самі повинні виконувати закон про мову, і Тарас Кремінь стежить за цим, хочуть мати можливість без жодної нормальної підстави його зняти з цієї посади. Це нонсенс, це абсурд і це атака на українську мову. І що найбільш прикро для мене? Це відбувається 1 грудня — у день, коли Україна де-факто стала незалежною після референдуму 1 грудня. Іменем цього дня названа група інтелектуалів, група “Першого грудня”. І вони настільки цинічні, що у святий для українця день хочуть познущатися з української мови. Звичайно, це просто гидко”, — зазначив Княжицький.
Влада хоче піти на поступки Росії: Княжицький про ініціативу “Слуг народу” щодо звільнення мовного омбудсменаВін додав, що підтримує громадську спільноту “Мова об’єднує”, яка висунула низку вимог щодо гарантування захисту мовного омбудсмена від маніпуляції монобільшості й попередила про готовність вийти на акцію протесту до будівлі Офісу президента.
“Я підтримую спільноту “Мова об’єднує”, підтримую їхнє звернення. Я розмістив його на своїй сторінці в соціальних мережах. Я погоджуюся з цим. Гібридна війна і здійснюється в такий спосіб через просування російських наративів, через те, що в соцмережах російськомовні ролики, вироблені в Росії, будуть на перших місцях”, — додав депутат.

Якраз нещодавно на одному з сайтів був огляд україномовних YouTube-каналів. І вперше в цьому році україномовних українців в Україні дивляться більше, ніж росіян. Ми фактично почали перемагати в гібридній війні. Як тільки це починається, вони знову хочуть обмежити вживання української мови шляхом атаки на мовного омбудсмена. Звичайно, це не просто підігрування російській гібридній війні, а це пряма участь у російській гібридній війні з боку частини провладних фракцій. Там є різні люди. Є, звичайно, і українські патріоти. Але те, що вони терплять тих людей, які підписують такі закони, свідчить про ту політику, яку вони проводять.

Микола Княжицький

Нагадаємо, двадцять дев’ять депутатів зі “Слуги народу” з ініціативи Максима Бужанського пропонують парламенту дозволити Кабінету Міністрів звільняти Уповноваженого із захисту державної мови в разі визнання його роботи незадовільною. Про це йдеться в законопроєкті №6336 від 22 листопада.
Як відомо, 14 липня Конституційний Суд  України визнав конституційним закон про забезпечення функціонування української мови як державної.
Крім того, 16 січня 2021 року набула чинності стаття 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, а отже відбувся остаточний перехід сфери обслуговування на державну мову. Відповідно до закону всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари й послуги українською.
Водночас депутати від “Слуги народу” хотіли скасувати перехід кіно- і телепродукції на українську мову через внесення правки до законопроєкту про забезпечення незалежності Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.
Проте депутати фракції “Європейська Солідарність” не дали внести в порядок денний антиукраїнські зміни до закону про мову.
До того ж народний депутат Володимир В’ятрович заявив про те, що монобільшість президента Володимира Зеленського намагається у незаконний спосіб скасувати норму про українську мову трансляції, і наголосив, що Зеленський і його партія “Слуга народу” розпочали найнахабніший за час свого правління наступ на українську мову.
Також Микола Княжицький заявив, що законопроєкт “слуг” про теле- і кінопродукцію фактично скасовує мовний закон.
А політолог Тарас Чорновіл розповів, чому і як Зеленський і його “слуги” намагаються скасувати закон про державну мову.

Джерело: “Пул Першого” .