fbpx

Інститут вивчення війни: росіяни можуть готувати нові атаки на Вугледар

Інститут вивчення війни: росіяни можуть готувати нові атаки на Вугледар

За даними аналітиків ISW, війська РФ, ймовірно, готуються відновити наступальні операції навколо Вугледара (Донецька область). Однак на думку аналітиків, досягти успіху на цьому напрямку армії РФ не вдасться.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

За даними аналітиків, окупанти, найімовірніше, хочуть відновити атаки на Вугледар. Такого висновку експерти дійшли після того, як у мережі 8 березня з’явилось відео, на якому особовий склад 136-ї окремої мотострілецької бригади 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу РФ звертаються до російського військового командування з проханням збільшити кількість артилерійських боєзапасів перед заміною 155-ї окремої морської піхотної бригади Тихоокеанського флоту поблизу Вугледара і проводити наземні атаки в цьому районі.

Експерти нагадали, що під час лютневих атак на Вугледар російська 155-та бригада морської піхоти зазнала катастрофічних втрат і відновлювалась щонайменше 7 разів від початку повномасштабного вторгнення в Україну.

“Можливо, російські війська 136-ої мотострілецької бригади замінять сильно деградоване з’єднання в надії відновити наступ поблизу Вугледара, хоча ця одноосібна заміна не означає підкріплення цих зусиль Росією”, – зауважили експерти.

У 136-ій окремій мотострілецькій бригаді також наголосили, що їм потрібно економити боєзапаси, адже РФ надсилає більше артилерійських снарядів силам, які намагаються захопити Бахмут.

“136-ій ОМБР навряд чи вдасться досягти тактичного просування поблизу Вугледара, якого не змогли здійснити 155-та ОМБР, 40-та ОМБР та інші російські формування після місяців підготовки до початку наступу на цьому напрямку. Ймовірна деградація інших підрозділів у цьому районі, значні втрати техніки та, як повідомляється, триваючі артилерійські обмеження, ймовірно, не дозволять російським силам отримати значні тактичні переваги, якщо вони вирішать відновити наступ у цьому районі”, – резюмували аналітики.