Цифровізація ресторанної зони ТРЦ демонструє численні переваги як для відвідувачів, так і для магазинів. Встановлено, що залежно від особливостей торгово-розважального центру майже 30% усіх його відвідувачів заходять до фуд-корту і проводять там у середньому приблизно 30 хвилин.
Тож атмосфера цього місця дозвілля має важливе значення для відновлення емоційного стану та психологічної стійкості громадян. Крім того, перебування в ТРЦ має бути максимально раціональним, адже сучасні люди вдячні, коли цінують їхній час.
Нещодавно в Києві запрацював перший в Європі інтерактивний фуд-корт.
Можливість зацікавити новими технологіями впливає на зростання кількості відвідувачів ресторанної зони, так і ТРЦ загалом, що відкриває для магазинів, розташованих в ТРЦ, унікальну можливість і шанс залучити активну аудиторію і збільшити доходи, адже потенційний покупець уже перебуває в торгово-розважальному центрі, а це вже половина справи для здійснення покупки.
Зважаючи на той факт, що організація ресторанного бізнесу в торговельних центрах десятиліттями майже не змінювалася, поява ультрасучасних столів з поверхнею multi-touch та можливістю замовити страви безпосередньо зі столу буквально роблять революцію у взаємодії з відвідувачами. Захопливі емоції від цікавого контенту й новий сервіс формують позитивний досвід і бажання повернутися з родиною і друзями, а головне – насолоджуючись улюбленими стравами, люди переглядають рекламу магазинів, здобуваючи енергію для продовження подорожі ТРЦ та бажання до подальших покупок.
Помітне збільшення трафіку в зоні розміщення інтерактивного фуд-корту й готовність відвідувачів проводити там більше часу дали можливість для якісної комунікації з брендами й потенційними покупцями. А це сприяє збільшенню середнього чеку й кількості покупок у ТРЦ. Гнучкість у розміщенні реклами й різноманіття її проявів (зокрема, рекламодавець може замовити рекламу на потрібний йому термін на скатертині або іграх, які відповідають його аудиторії ) з використанням найвпливовішого рекламного ефекту «захопленого» клієнта (Сaptive Аudience Мarketing) є додатковою перевагою для рекламодавця.
Інтерактивний фуд-корт «ментально» занурює відвідувачів у атмосферу торговельного центру, «вилучаючи» їх з інтернету та забезпечуючи повну інтеграцію з реальним середовищем ТРЦ за рахунок великого високоякісного екрана (2300 см2), набагато привабливішого і зручнішого, ніж смартфон. Крім того, що цей екран у десятки разів більший, він передає фото та відео з найкращою роздільною здатністю поверхні 4K (3840×2160 пікселів), а це висока якість зображень і важлива перевага для бренду.
Функціонування інтерактивного фуд-корту в ТРЦ Lavina Mall засвідчило, що синергія інновацій і класичного підходу не має меж: якщо клієнта зацікавить реклама магазина й він захоче його знайти, то консультанти, які обслуговують інтерактивний фуд-корт, покажуть йому найкращий шлях. На черзі нові технології «Европейської мережі інтернету речей», що в майбутньому сформують у ритейлі цифрові екосистеми, від яких усі будуть у виграші.