Війна в Україні дає можливість союзникам Росії випробувати свою зброю проти західних систем ППО.
Особливо це стосується іранських ракет, пише Forbes.
“Майбутнє використання іранських СРБМ Росією “надасть цінні дані” про справжні можливості цих ракет, особливо проти протиповітряної оборони противника”, сказав аналітик із питань оборони та безпеки Фарзіні Надімі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США в ООН розповіли, скільки разів росіяни били по Україні північнокорейськими ракетами
Видання зазначає, що РФ вважає іранські ракети набагато ціннішими за північнокорейські. Адже вони можуть бути більш точними. Крім того, на думку Надімі, ці ракети може бути легше підготувати та запустити.
“Іран і Росія, безумовно, обмінюватимуться даними та інформацією про те, як боротися з протиракетною обороною західного виробництва. Цей обмін буде взаємним, Ірану також доведеться багато чого повчитися з цього досвіду. Росія буде досить інтуїтивно розуміти, як використовувати цю зброю способами, які також можуть бути новими для іранців”, – сказав Надімі.
Раніше Іран вже випробував свої ракети під час удару по сирійській північно-західній провінції Ідліб.
Вантажні авіарейси з Ірану до Росії вже стали регулярними.
Ймовірно, до Росії транспортують великі партії іранських дронів кораблями через Каспійське море. Окупанти також працюють над запуском внутрішнього виробництва БПЛА за підтримки Ірану, повідомляє розвідка Великої Британії.
Крім того, звіти української та ізраїльської розвідок свідчать, що Росія прагне придбати іранські балістичні ракети Fateh-110 і Zolfaghar. Обидві мають радіус дії 300 кілометрів або більше, поінформували в ISW.