Ізраїль сказав, що буде після наземної операції

Ізраїль сказав, що буде після наземної операції

Ізраїль не планує “тривалу окупацію” Сектора Гази після війни проти ХАМАС.

Відбудеться демілітаризація Гази. Про це сказав старший радник прем’єр-міністра Нетаньяху Марк Регев, повідомили CNN.

“Я думаю, що можна було б очікувати чогось більш рухливого, більш гнучкого, коли ми зможемо входити і виходити в міру необхідності, щоб впоратися із ситуацією з безпекою. Ми не говоримо про будь-яку триваючу окупацію Сектора Гази”, – сказав радник.

Коментуючи слова Нетаньяху про те, що Ізраїль буде нести “загальну відповідальність за безпеку” у Газі протягом “невизначеного періоду” після закінчення війни, Регев сказав що треба розрізняти “присутність задля безпеки і політичний контроль”.

“Коли все закінчиться і ми переможемо ХАМАС, дуже важливо, щоб не було відродження терористичного елементу, відродження ХАМАСу”, – заявив Регев.

“Ізраїльські сили безпеки повинні бути присутніми, але це не означає, що Ізраїль окупує Газу, це не означає, що Ізраїль буде керувати жителями Гази”, – сказав радник.

Зі слів Регева, Ізраїль “зацікавлений у створенні нових рамок, де жителі Гази зможуть керувати собою, де може бути міжнародна підтримка для відновлення Гази”.

“Сподіваюся, ми зможемо залучити країни, в тому числі арабські країни, для відновлення демілітаризованої Гази, що звільнилася від ХАМАСу”, – сказав радник.

У жовтні Ізраїль зазнав ракетного обстрілу, а терористи ХАМАС проникли на територію країни, вбили людей і взяли заручників.

Армія оборони Ізраїлю ЦАХАЛ у відповідь розпочала антитерористичну операцію “Залізні мечі”. Ізраїль повернув під контроль усі населені пункти на кордоні з Газою.

Минулого тижня ЦАХАЛ розпочав наземну операцію у Секторі Гази. Ізраїльські війська повністю оточили місто Газа.