Кабмін схвалив законопроєкти про перезавантаження системи перевірок бізнесу

Кабмін схвалив законопроєкти про перезавантаження системи перевірок бізнесу

Кабмін схвалив декілька законопроєктів, які покликані перезавантажити систему перевірок бізнесу та створити сприятливий бізнес-клімат в Україні. Про це йдеться у пресрелізі Міністерства економіки.

Зазначається, що реалізація законопроєкту “Про основні засади державного нагляду (контролю)” сприятиме зменшенню регуляторного навантаження на доброчесний бізнес і впровадженню додаткових інструментів для забезпечення прав громадян.

Зокрема, законопроєктом пропонується:

  • запровадити добровільне страхування цивільної відповідальності діяльності підприємців;
  • запровадити аудит діяльності компаній, як окремого функціоналу, що дозволяє підприємствам запобігти порушенню вимог законодавства;
  • створити інститут громадських Рад з питань державного нагляду при органах контролю, що дозволить підвищити об’єктивність та публічність розгляду скарг підприємців;
  • цифровізувати процеси державного контролю;
  • посилити відповідальність посадових осіб органів державного нагляду;
  • удосконалити процедури зупинення діяльності суб’єктів господарювання;
  • визначити в Кодексі адміністративного судочинства процедури скороченого провадження у справах за зверненнями органів державного нагляду до суду щодо недопущення до перевірки, зупинення діяльності підприємців для усунення порушень, які несуть загрозу життю та здоров’ю людей.

Також схвалили проєкт закону “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо підвищення відповідальності посадових осіб органів державного нагляду (контролю)”.

Законопроєктом пропонують посилити відповідальність посадових осіб органів контролю і збільшити суму адміністративного штрафу за порушення вимог законодавства з питань здійснення державного нагляду – з 850 грн до 4 250 грн.