За рік роботи Кабінет Міністрів України не зміг спростити доступ українських товарів до державних закупівель ЄС.
Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявляє, що таке рішення знаходиться в стадії підготовки.
“Ми почали переговори про взаємний доступ на ринок. Європейська сторона визнала, що наше законодавство відповідає європейському. У листопаді готується засідання торгового комітету, таке рішення готується “, – сказала Стефанішина.
При цьому, на її думку, ця проблема не пов’язана з локалізацією.
Політичне рішення про перегляд Угоди про Асоціацію України з ЄС було прийнято у 2020 році.
“З того часу, з липня по вересень, Кабмін проводив консультації з бізнесом, який виступив з пропозицію про захоплення квот і зняття мит”, – повідомила вона.
Отже, вказану угоду, на думку Стефанішиної, слід переглянути.
“З 2014 року у нас розвинулися нові сфери: торгівля морепродуктами, фармацевтика. Ми хочемо, щоб Угода про асоціацію поширювалася і на них, в Угоді про асоціацію з’являться рапани”, – сказала вона.
Вказані питання слід вирішити на переговорах між Україною та ЄС, які заплановані на листопад поточного року.
“У другій половині листопада делегація Кабміну поїде на переговори. Дійсно, кількість дозволів скорочується, по 60 тис. щорічно починаючи з 2014 роком. Ми вважаємо це дискримінацією і починаємо тристоронні переговори Україна-Польща-ЄС. Рішення може бути не раніше 1 півріччя 2022 року”, – сказала вона.