Канада зацікавлена у допомозі в підтримці безпеки України після імовірного завершення війни з Росією.
Про це заявила міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі, повідомляє The Canadian Press.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп висловився про миротворчий контингент в Україні
Глава канадського МЗС наголосила, що війна в Україні не може завершитися на умовах, які дозволять Росії і далі дестабілізувати Європу.
Вона додала, що Канада хоче допомогти забезпечити тривалий мир після того, як Вашингтон надіслав неоднозначні повідомлення про те, чи можуть американські війська допомогти забезпечити виконання “мирної угоди”.
“Ми хочемо бути частиною цих розмов про гарантії безпеки. Ми хочемо бути частиною розмов, пов’язаних із залученням більшої кількості канадців до захисту України”, зазначила Жолі.
Міністерка також вказала, що виступає за залучення України до будь-яких переговорів про “мир” і просить про це США.
Раніше повідомлялося про те, що Франція і Велика Британія обговорюють можливі варіанти гарантування безпеки України в разі мирних переговорів із Росією. Один із цих варіантів – розміщення військ обох країн на лінії розмежування для моніторингу дотримання режиму припинення вогню.
13 лютого президент України Володимир Зеленський заявив, що для забезпечення миру в Україні необхідно 100 тисяч миротворців і що за його дорученням військові розробили карту, яка показує реальну потребу в іноземних військах для забезпечення миру в країні.