Кандидат у канцлери Німеччини пригрозив Росії новими санкціями через Україну

Кандидат у канцлери Німеччини пригрозив Росії новими санкціями через Україну

Кандидат у канцлери Німеччини від блоку ХДС/ХСС Армін Лашет заявив, що якщо Росія використовуватиме газопровід “Північний потік-2” для агресивного тиску на Україну, Берлін виступить на підтримку санкцій на рівні ЄС.

Про це повідомляє Deutsche Welle із посиланням на інтерв’ю польській газеті Rzeczpospolita.

“Якщо Росія знову поводитиметься агресивно щодо України, то Німеччина вживе заходів на національному рівні, а також виступить на підтримку санкцій на рівні Європейського Союзу”, — заявив політик.

За його словами, таким чином ФРН може гарантувати, що “Росія не зможе використовувати трубопровід як геополітичну зброю”. Водночас він переконаний, що угода між Німеччиною і США, за якою Берлін зобов’язується вжити заходів у відповідь на можливу агресію РФ проти України, “надає інструмент для того, щоб спільно залучити Росію до відповідальності за деструктивну діяльність”.

“Підтримка суверенітету і безпеки України повинна бути пріоритетом у зовнішній політиці Німеччини… Також важливо дати Росії зрозуміти, що для нас є неприйнятними її порушення міжнародного права, гібридні атаки на західні демократії і атаки на фундаментальні права людини й громадянина на власній території”, — зазначив Лашет.