Кандидат в прем’єри Грузії лякає війною з Україною

Кандидат в прем’єри Грузії лякає війною з Україною

Іраклій Кобахідзе, кандидат на посаду прем’єр-міністра Грузії, зробив гучну заяву, в якій висловив занепокоєння щодо дій високопоставлених чиновників українського уряду, які, за його словами, прагнуть відкрити другий фронт в Грузії. Коментуючи вилучення вибухівки в Грузії, яку нібито транспортували з Одеси в Росію, Кобахідзе наголосив на загрозі грузинським державним інтересам.

У відповідь на заклик Посольства України в Грузії утриматися від політизації ситуації, Кобахідзе заявив, що заява не мала б місця, якби в Грузії був український посол. “Безпека країни – це теж політичне питання, але політизація не має до цього жодного стосунку”, – підкреслив він.

Служба безпеки Грузії нещодавно повідомила про вилучення вантажу з вибуховими пристроями, які, як стверджується, були надіслані з Одеси, частина з яких мала бути доставлена до Воронежа в Росії. Згодом українське посольство в Тбілісі прокоментувало цю інформацію, зазначивши, що українська сторона перевіряє надані дані і закликала Грузію утриматися від політизації питання.

Ця ситуація спричинила напруженість у відносинах між двома країнами, що мають спільну історію опору російському впливу. Заява Кобахідзе викликала хвилю обговорень щодо майбутньої політики Грузії в контексті регіональної безпеки та відносин з її сусідами.