Кандидати у президенти Фінляндії посперечалися через гіпотетичний дзвінок путіна

Кандидати у президенти Фінляндії посперечалися через гіпотетичний дзвінок путіна

Обговорення потенційного дзвінка від російського лідера путіна стало гарячою темою серед кандидатів у президенти Фінляндії. Екс-прем’єр Олександр Стубб та колишній міністр закордонних справ Пекка Гаавісто висловили діаметрально протилежні позиції щодо відповіді на такий дзвінок, як повідомляє Yle.

Стубб вважає, що якщо б путін телефонував з привітаннями, він би ігнорував дзвінок, вважаючи, що це могло б бути використано як пропагандистський хід. “Наразі ми не підтримуємо відносини з росією”, – заявив він.

Натомість Гаавісто висловився за прийняття дзвінка, кажучи: “Коли телефонує глава держави, ми відповідаємо. Я прийняв би привітання, але без проведення політичної дискусії без належної координації.”

Також лідери європейських країн висловлюють занепокоєння щодо прогресу війни в Україні та визнають відставання Заходу від російського виробництва зброї. Міністр оборони Фінляндії Антті Хяккянен, під час візиту до Вашингтона, наголосив, що росія має потенціал продовжувати війну на довгі роки, додавши, що деякі переоцінюють перемогу Заходу та України у цьому конфлікті.