Карти боїв в Україні: аналітики ISW показали, що відбувається на фронті

Головна Сторінка » Карти боїв в Україні: аналітики ISW показали, що відбувається на фронті

Збройні сили України на Донбасі завдали успішного удару по позиціям загарбників в Мар’їнці Донецької області. Водночас ситуація на полі бою під Бахмутом стає складнішою.

Наступальні дії росіян на лінії Сватове Кремінна в Луганській області не мають успіху, свідчать свіжі карти американського Інституту вивчення війни (ISW). Ситуація на сході Харківщини та заході Луганщини залишається напруженною.

Російські війська здійснили обмежені наземні атаки поблизу Сватового 28 лютого. Ведуть запеклі бої поблизу Новоселівського в 14 км на північний захід від міста. Частини десантного загону 3-ї мотострілецької дивізії (20-а гвардійська загальновійськова армія, Західний військовий округ РФ) витіснили українські сили з невизначених висотних позицій.

28 лютого російські війська здійснили обмежені наземні удари поблизу Кремінної. Ворог вів безуспішні наступальні дії поблизу міста, а також Макіївки в 22 км на північний захід від Кремінної, Невського в 18 км на північний захід, Площанки, що в 17 км на північний захід, Діброви та Білогорівки.

Хоча російські сили в Луганській області все ще мають ініціативу, російські наступальні операції там є невдалими. Для наступу російських військ у Луганській області бракує достатніх резервів для збільшення масштабу або інтенсивності наступу. Геолокаційні кадри, опубліковані 27 лютого, свідчать про обмежене просування росіян.

Водночас українські війська продовжують обстрілювати райони російського зосередження в тилу Луганської області. Опубліковані 28 лютого кадри показують наслідки удару українського HIMARS по російському складу боєприпасів у Кадіївці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відбиті атаки і знищені склади РФ: найголовніше зі зведення ЗСУ

Бої на Донбасі не стихають. Російські війська продовжили наземні атаки поблизу Бахмута та досягли тактичних успіхів у місті 28 лютого. 27 та 28 лютого група “Вагнер” просунулась в північний Бахмут.

Водночас ЗСУ відбили російські атаки на сам Бахмут, на північ від міста поблизу Дубово-Василівки (6 км на північний захід), Оріхово-Василівки (10 км на північний захід), Берхківки (4 км на північ), Ягідного (1 км на північний захід), Васюківки (13 км на північний захід), Богданівки (8 км на північний захід), а також на захід від Бахмута поблизу міста Часів Яр (10 км на захід). Бої точилися також поблизу Білої Гори, що в 15 км на південний захід.

Ситуація в Бахмуті ускладнюється, а ПВК “Вагнер” все активніше залучає до наступу в цьому районі свої найпідготовленіші штурмові підрозділи. Російський так званий військовий блогер зазначив, що російська армія наступає на Богданівку, щоб загрожувати трасі Хромове Бахмут.

Геолокаційні кадри, опубліковані 27 лютого, показують, як українські війська завдають ударів по позиціях “Вагнера” поблизу Іванівського в 5 км на захід від Бахмута. Водночас російський “воєнкор” стверджує, що російські війська продовжують наступ на саме Іванівське. На кадрах, зроблених українським військовим у Часовому Яру, видно сильний зустрічний вогонь по населеному пункту, що свідчить про те, що російські війська продовжують обстріли вздовж траси Т0504 Костянтинівка Часів Яр Бахмут.

28 лютого російські війська продовжили наземні обстріли в районі містах Авдіївка та Донецьк. Вели безуспішні наступальні дії в районі Авдіївки біля Кам’янки, на північно-західній околиці міста Донецьк біля міст Первомайське, Красногорівка, Невельське, а також на південно-західній околиці Донецька поблизу Мар’їнки та Первомайського.

Російські “військові блогери” стверджували, що російські війська нібито прорвали українську оборону в Побєді та закріпилися в Мар’їнці. У Генштабі України детально розповіли про успішний удар по російському угрупованню в Мар’їнці 27 лютого, під час якого було знищено п’ять танків ворога та сім БМП.

Російські війська 28 лютого не проводили жодних підтверджених наземних ударів на заході Донецької області. Ворог продовжував невизначені наступальні дії на західному напрямку Донецької області.

Російські терористи зазнають величезних втрат, які традиційно намагаються приховувати за допомогою активного застосування на фронті мобільних крематоріїв. Це дозволяє російському уряду також не виплачувати компенсації родичам загиблих солдатів. Зараз по всьому фронту за російськими терористами йде не менше п’яти мобільних крематоріїв.