Кімнатні рослини за якими легко доглядати

Одним із чудових способів прикрасити ваш дім кімнатні рослини та квіти. Вазонки не просто прикрашають, але й додають свіжості повітрю, знімають стрес та просто покращують настрій. Що робити, якщо ви не маєте часу або не вмієте доглядати за кімнатними рослинами? Не хвилюйтесь, ми підготували для вас ідеальну підбірку рослин, які не потребують особливого догляду:

Алое

Алое зберігає всю воду у своїх листках та коренях, тож величезною перевагою цієї рослини є те, що вона може існувати довго без поливу. Достатньо поливати алое лише тоді, коли ґрунт вазонка сухий. Важливо, щоб ґрунт був добре дренованим, оскільки занадто волога земля може призвести до гнилості коренів. Для цієї рослини потрібні мінімальні вимоги до світла, адже алое може процвітати навіть у приміщеннях з недостатнім освітленням. Алое легко розмножується, що робить його доступним для поширення, тому можете подарувати один екземпляр, такому ж заклопотаному як ви, другу. Окрім того, що ми перерахували вище, алое має й лікувальні властивості: гель з листків цієї рослини містить багато активних речовин, тобто може використовуватися для заспокоєння і загоєння шкіри при різних опіках, порізах та інших подразненнях.

Хлорофітум

Хлорофітум відмінно росте як при доброму світлі, так і в умовах з недостатнім освітленням. Ця рослина не вимагає частого поливу. Достатньо поливати рослину, коли верхній шар ґрунту буде сухим (важливо – рослина не любить, коли забагато води). Хлорофітум має довгі витягнуті стебла, на яких утворюються маленькі паростки. Саме їх можна відокремити від батьківської рослини, щоб пересадити в окремі вазонки або подарувати друзям. Також хлорофітум корисний своєю здатністю очищувати повітря від шкідливих речовин.

Заміокулькас

Заміокулькас відома як “доларове дерево”. Рослина може бути розміщена в різних місцях вашого приміщення від яскравих вікон до менш освітлених куточків. Це чудовий варіант для будь-якого типу житла чи навіть офісу. Завдяки наявності м’ясистих стебел та листків, заміокулькас добре зберігає воду, адже саме це дозволяє рослині переживати періоди засухи, проте важливо уникати зайвого поливу. Заміокулькас стійка до багатьох захворювань та шкідників, тобто рослина не потребує особливого контролю за шкідниками або застосування хімічних засобів захисту.

Сансевієрія

У народі має назву “тещин язик” або “щучий хвіст”. Сансевієрія відмінно росте як на прямому сонячному світлі, так і в умовах зі зменшеною освітленістю. Сансевієрія може витримувати періоди без поливу та періоди засухи. Рослину потрібно поливати лише тоді, коли її ґрунт сухий. Сансевієрія легко пристосовується до різних умов, включаючи низьку вологість повітря та коливання температури, звичайно, все залежить від виду рослини. Перевагою сансевієрії є здатність очищення повітря.

Монстера

Монстера велика тропічна рослина, яка також відома як “вазонне дерево” або “луската папороть”. Монстера має красиві, великі листки схожі на папороть, саме це надає рослині екзотичний та декоративний вигляд. Монстера може легко пристосовуватися до різних рівнів освітленості, включаючи помірне або низьке освітлення. Це робить її відмінним вибором для приміщень з обмеженим доступом до світла. Монстера чудово зберігає воду у своїх м’ясистих листках та стеблах. Також ця рослина відома тим, що може швидко розростатися і стати достатньо великою рослиною, щоб заповнити простір певного приміщення. Особлива перевага для тих, хто шукає декоративну і невибагливу рослину, яка швидко заповнить пустий куточок кімнати.

Приготувати дієве добриво для рослин в домашніх умовах дуже просто. Знадобиться лише бурштинова кислота і вода. Це простий і доступний спосіб домогтися того, щоб кімнатні рослини, а також садові та городні культури добре росли і цвіли. Також вона має зміцнюючу, підтримуючу і стимулюючу дію. Крім того, купити її можна в будь-якій аптеці, коштує вона недорого. Gazeta.ua розібралася, які рослини можна поливати бурштиновою кислотою і як її розводити для поливу.