Освітяни, які залишилися у тимчасово захопленому Маріуполі довучилися до вербовки вчителів, які евакуювалися.
Вони закликають їх повертатися на тимчасово захоплені території Запорізької та Херсонської області, повідомляє радник мера Маріуполя Петро Андрющенко у Telegram.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчителі Мелітополя відмовляють окупантам у співпраці: подробиці
“Кризу нестачі вчителів не приховати. Чекаємо на російські десанти заробітчан, але не в Маріуполь. Бо тут взимку буде дуже холодно по школах без опалення”, пише він.
Через нестачу освітян на тимчасово окупованому Донбасі загарбники починають відправляти вчителів із Росії. Зокрема, їх вже збирають у Бурятії та Новосибірській області. Поки що невідомо, скільки саме вчителів поїдуть викладати у так звану ДНР. Скільки часу вони там проведуть, також не зазначається.
У школі тимчасово захопленого Маріуполя Донецької області почали викладати за програмою, яку склали окупанти. В місті організували роздавання “Азбуки Донбасса” та влаштували показ російського мультсеріалу “Маша и медведь” на екрані автомобіля на одній із площ Маріуполя.
Також окупанти завезли 5 тис. російських підручників в школу №4, яку збираються відкрити найближчим часом. Всі україномовні підручники, що були в наявності в шкільної бібліотеці, окупанти вивезли. Крім того, у школах демонтували всі “розумні дошки” та з підручниками відвезли в Донецьк.
Крім того, у Маріуполі окупаційна влада забороняє у школах використовувати українську мову. Спілкуватися нею не можна школярам навіть на перервах.