Коли і як сіяти моркву – місячний календар

Головна Сторінка » Коли і як сіяти моркву – місячний календар

У березні городники вже починають готувати насіння та обробляти ґрунт.

Серед іншого, у перший місяць весни сіють моркву. Адже проростає вона при температурі +3… +4 °С. Втім, за місячним календарем сіяти моркву краще пізніше, пише Gazeta.ua.

Досвідчені городники кажуть, що найоптимальніше моркву сіяти наприкінці квітня – на початку травня.

Зазвичай насіння моркви не пророщують і не висівають її у теплицю. Краще сіяти відразу на грядку. Цей коренеплід можна вирощувати у три строки, тобто висівати навесні, влітку й восени.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли можна сіяти редиску: корисні поради

За місячним календарем найкраще сіяти моркву в такі дні:

20, 22-23, 29 квітня;

15-19, 27 травня;

1-2, 5 червня;

29 жовтня;

7 листопада.

Втім, навесні моркву можна сіяти, якщо на вулиці вже доволі тепло. Однак, при затяжній весні, засніжених покривах і сирому ґрунті краще дочекатися квітня-травня, щоб ґрунт трохи прогрівся.

Щоб урожай моркви був гарним, важливо перед посівом добре розпушити ґрунт, внести добрива, додати перегній або компост та підтримувати оптимальний рівень вологості.

Слід також забезпечити хороше освітлення. Для цього варто додати його штучно або вибрати постійно й добре освітлену грядку. Окрім того потрібно прибрати всі бур’яни, щоб морква з ними не конкурувала.

Насіння моркви висівають на відстані 3 см і на 1.5-2 см углиб ґрунту. Коли рослини будуть уже досить великими, їх потрібно прорідити, щоб залишати необхідну відстань між паростками і дозволити кожному з них повноцінно розвиватися.

Городники добре знають, як важко виростити моркву ще від початку посіву. Щоб насіння швидше проросло, є кілька перевірених способів.

Наприклад, за 10 днів до посіву сухе насіння моркви потрібно насипати у бавовняний мішечок й закопати у вологий холодний ґрунт на глибину штика лопати.