fbpx

Коли сіяти перець на розсаду ‒ поради городникам

Головна Сторінка » Коли сіяти перець на розсаду ‒ поради городникам

Щоб отримати гарний врожай перцю, потрібно враховувати особливості вирощування цієї культури. Важливо, зокрема, вчасно посіяти розсаду.

Вважають, що найкраще для цього підійдуть сприятливі дні за місячним календарем. Кілька порад щодо сівби перцю на розсаду зібрала Gazeta.ua.

Найкраще для розсади перцю підійде родючий ґрунт без торфу з реакцією ближче до нейтральної. Під час вирощування розсади перцю потрібно орієнтуватись на тривалість світлового дня. Він має бути не меншим за 12 годин. Якщо день буде коротшим, це позначиться на розвитку розсади.

Пам’ятайте, що перець ‒ теплолюбна рослина. Тому розсаду можна пересаджувати у відкритий ґрунт, коли він прогріється до +16…+17°C. Якщо температура опуститься до +14 °C, перець припинить рости. Він також любить вологу, вимагає поливу, але й перезволоження не любить.

Потрібно також враховувати, куди плануєте висаджувати перець ‒ у відкритий ґрунт чи теплицю. У відкритий ґрунт перець висаджують у середині травня на початку червня. А в теплицю можна садити в середині кінці квітня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Весняні роботи на городі ‒ з чого починати

Для пересаджування розсади підходять розвинені кущики у стадії активної вегетації. Такими вони стають за 60-70 днів. Таким чином можна вирахувати термін сівби насіння перцю на розсаду. Для відкритого ґрунту перець на розсаду слід сіяти у березні.

На різні фази місячного циклу рослини реагують по-різному. Під час зростального місяця активізуються процеси зростання, а у фазі спадання відбувається нарощування кореневої системи та потовщення стебел.

Під час зростальної місячної фази найбільша кількість вологи затримується вгорі кореневої системи. Саме тому молоді рослини, які потребують багато вологи, слід садити цими днями. Повний місяць вважають найвдалішим часом для посадки перцю та інших культур.

Під час спадної місячної фази волога не затримується на поверхні, а швидко опускається до нижньої кореневої частини. Тому такий період підходить для коренеплодів. Сіяти перець у цей час не рекомендують.

Загалом сприятливими днями для сівби перцю у березні 2023 року, за місячним календарем, вважають 6-8, 10-13, 15-17, 21-23, 29-30 березня.

Щоб урожай помідорів був гарним, їх слід починати сіяти на розсаду вже на початку березня. Розсада помідорів має бути здоровою та стійкою до різних погодних умов, менш схильною до захворювань та стійкою до садових шкідників і бур’янів. Як виростити таку ‒ Gazeta.ua зібрала кілька дієвих порад.

Більшість городників звикли висівати огірки відразу на грядку. Але відомо також, що огірки значно краще ростуть, коли їх висаджувати розсадою. Коли і як це правильно робити ‒ поради зібрала Gazeta.ua.

Generated by Feedzy