Колишню Арку дружби народів у Києві хочуть повністю демонтувати

Головна Сторінка » Колишню Арку дружби народів у Києві хочуть повністю демонтувати

Колишню Арку дружби народів (перейменована на Арку свободи українського народу) у Києві хочуть повністю демонтувати.

Самого перейменування Арки недостатньо, адже вона належить до символіки російської імперської політики. Про це заявили в експертній комісії Українського інституту національної пам’яті (УІНП) із визначення належності об’єктів до символіки російської імперської політики, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Южне, Бровари, Червоноград та Павлоград перейменують: відомі нові назви

“Розміщена в Хрещатому парку міста Києва Арка дружби народів, що присвячена подіям, пов’язаним зі здійсненням російської імперської політики та її глорифікацією (встановлена 1982 р. з нагоди 60-річчя утворення СРСР і 65-річчя Жовтневого перевороту 1917 року), належить до символіки російської імперської політики й підлягає повному демонтажу”, – ідеться у висновках експертної комісії.

Зазначено, що, незважаючи на перейменування об’єкта на Арку свободи українського народу, монумент репрезентує радянські ідеологеми й конотації, тому становить загрозу національній безпеці України.

16 травня 2022 року Київська міська рада ухвалила рішення про декомунізацію Арки дружби народів і перейменувала її на Арку свободи українського народу.