Командувач назвав головну проблему ЗСУ

Командувач назвав головну проблему ЗСУ

Генерал-майор Віктор Ніколюк, керівник підготовки у Командуванні Сухопутних військ ЗСУ, в інтерв’ю “Радіо Свобода” висловився про ключову проблему в армії. Він зазначив, що підготовка особового складу вимагає значних інструкторських і людських ресурсів.

За словами генерала, основна проблема в будь-якій армії полягає в молодших командирах, адже вони безпосередньо воюють, перебуваючи на передовій – у окопах, танках і виконуючи найскладніші завдання. Процес підготовки таких командирів – невпинний і потребує постійного контролю та ресурсів.

“Усі рівні військового командування відстежують цей процес, який вимагає значних зусиль. Командири відділень, взводів, рот – це ключові посади, які ведуть за собою і несуть втрати. Враховуючи постійний потік кадрів, цей процес є безкінечним”, – підкреслив Ніколюк.

Він також наголосив на важливості практичної складової підготовки, особливо для сержантів, які часто займають позиції вищих командирів. “Базова підготовка сержанта триває 50 днів, але це лише початок. Потім йде професійна підготовка, де враховуються бойовий досвід і знання необхідні для виконання завдань. У деяких випадках сержанти ефективно керували навіть цілими ротами”, – розповів військовий.

У контексті військових дій, Генеральний штаб ЗСУ повідомив про загальні бойові втрати російських окупантів на 29 січня, які склали 383 180 осіб, з них 1070 – за останню добу.