fbpx

Конституційний трибунал Польщі частково скасував дію Конвенції з прав людини на території країни

Конституційний трибунал Польщі частково скасував дію Конвенції з прав людини на території країни

Деякі положення Європейської конвенції про захист прав людини визнано такими, що не відповідають вимогам Конституції Польщі.

Таке рішення ухвали Конституційний трибунал Польщі під час свого засідання. Рішення стосується положень Конвенції, в якій визнається компетенція Європейського суду з прав людини до оцінки законності вибору суддів Конституційного трибуналу.

Ініціатором перевірки вказаних положень Конвенції на відповідність національному законодавству Польщі був генеральний прокурор та міністр юстиції Збігнєв Зьобро.

Конституційний трибунал постановив, що положення Конвенції, оскаржене Зьобро, не відповідає Конституції.

Конституційний трибунал зазначає, що “ЄСПЛ не має підстав для перевірки незалежності суддів Конституційного трибуналу, оскільки її джерелами є конституція та статут. (…) Суддівська незалежність завжди оцінюється на підставі конкретної справи, яка знаходиться на розгляді в суді”, – сказав суддя Сич в обґрунтуванні рішення Конституційного трибуналу.

 “Чи буде суддя незалежним, залежить не від способу його призначення, а насамперед від його внутрішньої незалежності та неупередженості”, – зазначив суддя Сич.