Контррозвідувальні заходи: СБУ перевіряє центр Києва

Контррозвідувальні заходи: СБУ перевіряє центр Києва

Служба безпеки проводить контррозвідувальні заходи на території Печерського та Шевченківського районів Києва.

Перевірки тривають, зокрема, в урядовому кварталі та на прилеглих територіях. Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

“Заходи відбуваються з урахуванням правового режиму воєнного стану за безпосередньої участі Управління державної охорони України, Національної поліції, Військової служби правопорядку ЗСУ та Угруповання сил і засобів оборони міста Київ”, – йдеться у повідомленні.

Метою називають перевірку контрдиверсійного захисту державних об’єктів, а також посилення безпеки мешканців столиці та осіб, щодо яких здійснюється державна охорона.

“Це особливо важливо в умовах збройної агресії РФ, яка намагається дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в Україні будь-яким способом”, – зазначають в СБУ.

За участі представників Управління держохорони силовики, зокрема, проводять огляд території та окремих приміщень. Йдеться про помешкання, офіси, місця загального користування багатоквартирних житлових будинків, закладів сфери громадського обслуговування тощо. Шукають заборонені до обігу предметів.

Окрім того, здійснюють перевірку громадян, які перебувають на території урядового кварталу.

“Під час проведення заходів можливі обмеження проходу та проїзду вулицями Києва, перевірка документів, огляд автомобілів. СБУ просить громадян із розумінням поставитися до можливих незручностей та належним чином реагувати на законні дії та вимоги правоохоронців, мати з собою документи, що посвідчують особу, дотримуватися режиму комендантської години. Наголошуємо, що у своїй діяльності Служба безпеки дотримується принципу законності, конституційної недоторканності прав і свобод громадян”, – йдеться у повідомленні.

Російських агентів зазвичай затримують ще до того, як вони встигають завдати шкоди. За затриманими нерідко ховається ціла мережа, розповів голова Служби безпеки України Василь Малюк.

Протягом минулого року викрили 47 агентурних мереж. Цього року – вже 11.