Кравчук розповів, як на нього скоїли замах і хотіли вивезти до РФ

Кравчук розповів, як на нього скоїли замах і хотіли вивезти до РФ

Перший президент України та глава української делегації у ТКГ Леонід Кравчук розповів, що у 90-х роках на нього було скоєно замах. Окрім того, російські спецслужби планували викрасти Кравчука з України, щоб він прибрав свій підпис із Біловезьких угод.

Про це політик повідомив в інтерв’ю LB.ua.

“Я ніколи про це не кажу, та на мене було скоєно замах. Це було під час підготовки до другого туру президентських виборів 1994 року. Тоді в Харкові на мене напав убивця з ножем. Урятував мені життя охоронець. Потім, уже після завершення моєї каденції, Кучма дізнався про те, що Росія веде проти мене серйозну роботу, що мені надходять погрози, він дав розпорядження СБУ і виділив мені додаткову охорону. Росіяни планували зняти мене з поїзда (я ж їздив поїздом по областях) і доставити до Москви, щоб я зняв свій підпис із Біловезьких угод, денонсував їх”

Після появи такої інформації наступник Кравчука Леонід Кучма розпорядився приставити до політика додаткову охорону.

“Про це знала СБУ і знав Кучма. Від нього це пішло. Він сказав: «Леоніде Макаровичу, є інформація про те, що потрібно посилити вашу охорону”, – уточнив Кравчук.

Також Кравчук заявив, що Кремль не змінить свій курс щодо України навіть після відходу президента Володимира Путіна.  Адже РФ завжди вважала Україну зоною своїх стратегічних інтересів.