Країни Балтії просять союзників по НАТО збільшити військові сили на території своїх країн, щоб стримати Росію.
Про це заявила прем’єр-міністер Естонії Кая Каллас у середу, 12 січня, перед зустріччю представників Росії та НАТО, пише Reuters.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАТО не відмовлятиметься від розширення – Сміт
Росія, яка стягнула війська до кордонів з Україною, вимагає припинити збільшення військ НАТО на східному фланзі й більше не розширювати Альянс на схід. У середу в Брюсселі Москва знову заявила про вимоги щодо гарантій безпеки НАТО.
“Обговорюємо з союзниками збільшення їх присутності тут, щоб діяти як стримуючий фактор. Якщо подивитеся на карту, то країни Балтії – це півострів НАТО. Тому маємо свої занепокоєння”, – сказала Каллас.
Один із дипломатів НАТО на умовах анонімності сказав, що питання про додаткові сили в країнах Балтії можуть обговорити міністри оборони НАТО, коли проведуть заплановану зустріч у середині лютого.
Сили НАТО розгорнули в Литві, Латвії, Естонії та Польщі після того, як Росія анексувала Крим 2014 року. Там трохи більше 1000 військових. Каллас сказала, що можливе збільшення цих сил.
За її словами, Захід міг би вести конструктивні переговори з Москвою, але також має дати Кремлю зрозуміти, що якщо Росія загострить ситуацію в Україні, то економічно через санкції їй доведеться заплатити високу ціну.
“Думаю, ми не маємо потрапляти в пастку, обговорюючи, що може зробити Захід, бо він не зробив нічого поганого. Не створив військових груп для нападу на Росію”, – сказала Каллас.
Москва заперечує будь-які агресивні наміри проти України й заявила, що має право розміщувати війська там, де захоче, в межах своїх кордонів.
У НАТО відповіли Росії, що вступ до Альянсу – право кожної країни, яка може обирати власні заходи безпеки. Тільки Україна й 30 членів НАТО можуть вирішувати, коли Київ буде готовий приєднатися до Альянсу. Про це заявив генсек Альянсу Єнс Столтенберґ.