Росіян дратують навчання, що розпочали країни НАТО

Росіян дратують навчання, що розпочали країни НАТО

Північноатлантичний альянс запустив свої наймасштабніші за останні декілька десятиліть військові навчання “Непохитний захисник” (Steadfast Defender 2024) у понеділок, 22 січня.

За інформацією DW, під час цих навчань військові будуть тренуватися реагувати на конфлікт з умовним ворогом, що майже дорівнює їм за силами. Навчання триватимуть до кінця травня, залучивши близько 90 тисяч осіб. Останній раз НАТО проводило подібні масштабні маневри в 1988 році.

Участь у маневрах візьмуть усі члени НАТО, а також Швеція як країна-кандидат. Сценарій передбачає атаку Росії на територію союзників, що активізує п’яту статтю договору НАТО про колективну оборону.

В рамках “Непохитного захисника” відбудеться демонстрація військової міці НАТО: задіяно понад 50 кораблів від авіаносців до есмінців, понад 80 літаків, гелікоптерів, безпілотників, а також більше 1,1 тисячі бойових машин, включно з танками та бойовими машинами піхоти. Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі Крістофер Каволі підкреслив, що ці навчання продемонструють здатність Альянсу проводити складні операції в різних сферах: на суші, морі, у повітрі, кіберпросторі та космосі.

Голова Військового комітету НАТО Роб Бауер назвав такий масштаб навчань демонстрацією нової боєготовності Альянсу.

Росія, у свою чергу, розцінила навчання Steadfast Defender 2024 як провокацію. Член російської делегації на засіданні ОБСЄ Юлія Жданова зазначила, що проведення навчань біля кордонів Росії та Білорусі викликає напругу. Аналітики вбачають у цьому спробу Росії представити захисні дії НАТО як агресивні, відволікаючи увагу від своїх дій на східному фланзі Альянсу.