fbpx

Кремль відмовляє Пригожину у легітимності, бо боїться – ISW

Кремль  відмовляє Пригожину у легітимності, бо боїться – ISW

У Москві продовжують відмовляти олігарху, власнику приватної військової компанії “Вагнера” Євгену Пригожину у легітимності та владі.

Усе тому, що Кремль боїться його впливу. Так вважає американський Інститут вивчення війни ( ISW) у новому звіті.

Зазначаються, у Кремлі для цього використали позов Пригожина проти російського журналіста Олексія Венедиктова. 6 лютого суд в Москві відмовився визнати Пригожина власником і засновником ПВК “Вагнера” після повторного розгляду його позову проти Венедиктова.

Пригожин ще у червні 2021-го подав до суду на журналіста, аби спростувати заяву Венедиктова про те, що він є власником “вагнерівців”. Суд визнав тоді інформацію неправдивою.

Втім, 19 січня 2023 року олігарх спробував скасувати рішення суду. Мовляв, журналіст Венедиктов не брехав.

Аналітики вважають, що зробив це для того, аби компенсувати зниження свого впливу після заміни “вагнерівців” навколо Бахмута на Донеччині підрозділами регулярної армії Росії.

“Це підтверджує, що зменшення залежності російської армії від сил “Вагнера” навколо Бахмута, ймовірно, зменшує вплив Пригожина в найближчому оточенні Кремля”, повідомили в ISW.

Офіс генерального прокурора оголосив підозру Євгену Пригожину. Звинувачують у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Верховна Рада офіційно визнала ПВК “Вагнера” злочинною організацією.

Generated by Feedzy