fbpx

Кулеба розкритикував держави, які відмовляють Україні в військовій допомозі

Кулеба розкритикував держави, які відмовляють Україні в військовій допомозі

Надання Україні військової допомоги збоку іноземних країн голова МЗС Дмитро Кулеба назвав посиленням обороноздатності країни та доповнив, що такі дії наближують настання миру, не провокуючи конфлікт.

Водночас, міністр висловив занепокоєння, що окремі держави обрали російський напрямок в цьому конфлікті.

“Я категорично відкидаю помилкову логіку, ніби надання Україні зброї провокує розпалювання конфлікту. Росія хоче, щоб Україна була слабкою, тому ті, хто заперечує військову та оборонну співпрацю з нашою державою, посилюють позицію Росії”, – заявив міністр.

Він нагадав, що Німеччина із самого початку відмовилася допомогти Україні зброєю, а також висловив жаль, що “окремі країни тяжіють до російського наративу – ніби не можна озброювати Україну, адже це, мовляв, може надати нам сміливості та спонукати нас на якісь військові заходи”.

Дмитро Кулеба назвав подібні заяви повною нісенітницею, наголосивши: “Ми ні на кого не нападали, і у нас немає жодного наміру вирішувати проблему Донбасу військовим шляхом”.

Глава МЗС вважає, що військова підтримка, чіткі політичні меседжі та економічні санкції – такий “пакет стримування”, від цього залежить, чи переросте нинішня напруженість на кордоні у реальні військові дії. Головним фактором є стійкість України.