Кузін назвав кількість штамів Covid, які циркулюють в Україні

Головна Сторінка » Кузін назвав кількість штамів Covid, які циркулюють в Україні

На території України циркулює понад 13 штамів вірусу SARS-CoV-2.

Про це повідомив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю rbc.

“Це різні штами, але це все відхилення штаму “Омікрон”, до якого ми звикли. Є певні особливості, напевно, в кожному штамі, але за клінічними симптомами це або середній, або легкий перебіг захворювання”, сказав Кузін.

Новий штам “Пірола” був зареєстрований на території Рівненської області у молодої людини.

Але і штам “Пірола”, і штам “Еріс” та всі інші це відхилення від базової лінії “Омікрона”, зазначив лікар.

Ігор Кузін також розповів, що з вересня в Україні зафіксували зростання кількості випадків Covid-19 та гострих респіраторних вірусних інфекцій.

У людей, які мають повний курс вакцинації, звісно, що перебіг буде більш легкий. Випадки з госпіталізацією або смертельні випадки у нас, на жаль, припадають саме на вікову групу старше 60 років або серед тих людей, які мають супутні захворювання, каже Кузін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вакцини проти Covid-19 різко подорожчали

Починаючи з вересня лікарі реєструють все більше випадків захворювання як на гострі респіраторні вірусні інфекції, так і на випадки “ковіду”.

Стосовно регіонального розподілу, тут доволі важко виокремити якісь певні регіони, але як і раніше, ми фіксуємо більшу кількість випадків в містах, що мають більш щільне населення. Це місто Київ, Львів та інші, які за чисельністю населення наближаються до мільйона або перевищують мільйон, зазначив Кузін.

У низці країн фіксують новий небезпечний вид коронавірусу BA.2.86 “Пірола”. Він є мутованим Covid-варіантом штаму Omicron.

“Пірола” може бути ще заразнішим, а перебіг хвороби ще важчим. Існуючі вакцини є недостатньо ефективними у боротьбі з цим штамом коронавірусу. Всесвітня організація охорони здоров’я уже наголосила на серйозності ситуації.