Україна може повернутися до карантинних обмежень

Головна Сторінка » Україна може повернутися до карантинних обмежень

Україна може повернутися до карантинних обмежень.

У МОЗ вважають карантин під час зимового періоду цілком можливим, заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю “РБК-Україна”.

“Якщо подивитися по загальних нормах, то карантин під час зимового періоду є цілком можливим. І в багатьох регіонах він застосовувався як у “доковідний” період, так і, скоріш за все, буде застосовуватися і навіть зараз”, – сказав він.

Зазвичай від кінця вересня та початку жовтня країна стикається з підвищеним рівнем захворюваності як на грип, так і на інші гострі респіраторні вірусні інфекції.

“Є пораховані певні так звані епідемічні пороги – тобто рівні захворюваності, коли ми можемо сказати, що вже в цій області відбувається доволі суттєвий спалах. Тобто все більше дітей залучається в цей процес, все більше дорослих починає хворіти. Тому для таких регіонів, якщо там є перевищення епідемічного порогу, застосовуються локальні протиепідемічні заходи”, – пояснив головний санітарний лікар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кузін сказав, чи є загроза епідемії й летальні випадки гепатиту А

Зазвичай ці локальні протиепідемічні заходи зводяться до закриття шкіл. Учнів відправляють на так званий карантин упродовж двох тижнів. Це дозволяє зменшити рівень інфікування підлітків та дітей. У пік захворюваності – знизити поширення вірусу в колективах.

Після того, як коронавірусну інфекцію прибрали з груп особливо небезпечних інфекційних захворювань, і загальний карантин в Україні скасували, ця норма єдина, яка зараз залишається працездатною.

“Тобто якщо перевищується епідемічний поріг (а він рахується сумарно: Covid + грип + інші респіраторні вірусні інфекції), у такому випадку за рішенням місцевої влади можуть бути застосовані локальні протиепідемічні заходи”, – зазначив Кузін.

Рішення щодо того, чи відбуватиметься закриття шкіл, масковий режим, обмеження торгівлі або якісь жорсткіші заходи, мають ухвалювати місцеві епідеміологи.

“Це відповідальність місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка розглядає такі ситуації та приймає фінальні рішення. Тому це цілком можливо”, – додав посадовець.

В Україні зараз циркулює близько 14 різновидів штаму коронавірусу “Омікрон”.

Виявлено також 10 випадків варіанту штаму “Еріс”. Симптоми: біль у горлі, нежить, задишка, ломота у тілі, головний біль, лихоманка.