Масові випадки гепатиту А в Україні наразі класифікуються, як спалах.
Хвороба має сезонність, тому в країні спостерігається приріст хворих, заявив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю “РБК-Україна”.
“Рішення про оголошення епідемії приймається в залежності від кількості постраждалих. Якщо подивитися саме на вінницьку історію, то там спочатку була оголошена надзвичайна ситуація локального рівня. Потім, коли кількість постраждалих осіб перевищила 100, то вже тоді цій надзвичайній ситуації було присвоєно статус обласного рівня. Тому зараз це надзвичайна ситуація медико-біологічного характеру обласного рівня”, – підкреслив він, зазначивши, що про епідемію наразі не йдеться.
Коментуючи поширення гепатиту А в інших регіонах, Кузін зазначив, що причиною тому могла стати сезонність, адже в осінньо-зимовий період кількість випадків даної хвороби зростає.
Наразі в Україні не зафіксовано летальних випадків серед хворих гепатитом А.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МОЗ сказали, як уберегтися від гепатиту А
“Починаючи орієнтовно з вересня ми кожного року фіксуємо підвищення рівня захворюваності. Дуже рідко зустрічаються важкі форми, і летальних випадків не було зафіксовано. Ми реєстрували підвищені рівні захворюваності на території Харківської області, на території Закарпатської області, а також на території Івано-Франківської та Чернівецької областей”, – повідомив посадовець.
Головний державний санітарний лікар підкреслив, що випадки мають відповідати певним критеріям, щоб оголосити це епідемією або спалахом національного масштабу.
У Закарпатській області було виявлено понад 40 випадків, у Дніпрі зафіксували більше 10, а у Києві – близько восьми. Найбільше випадків гепатиту А було зареєстровано у Вінницькій області.
“Випадки ці мають бути пов’язані всі між собою. Вони мають відбутися майже одночасно – тоді ми можемо говорити про надзвичайну ситуацію загальнонаціонального характеру”, – сказав Кузін.
Зокрема, захворювання в Івано-Франківській області були локалізовані в одному населеному пункті та трапились в конкретній родині через порушення правил побутової гігієни.
“Ці випадки не пов’язані з вінницьким спалахом, тому ми не вважаємо, що це є продовженням цього спалаху на території іншої області”, – підсумував він.
Причиною спалаху гепатиту А у Вінниці та області стала вода. Водночас важко сказати, чому саме цей регіон став першим.
Зазвичай така кількість хворих говорить про те, що, цілком ймовірно, причиною могла стати питна вода. Другою причиною епідеміологи можуть назвати харчові продукти. Бо більшість людей, які захворіли, говорили, що користувалися місцевим ринком. Купували там овочі, фрукти, молокопродукти.
Є, зокрема, й декілька випадків захворювання саме на виробництві. Йдеться про кондитерські фабрики і молокозавод.