Китай посилив контроль за торгівлею з Росією

Головна Сторінка » Китай посилив контроль за торгівлею з Росією

Китай цього місяця посилив експортний контроль над товарами подвійного призначення.

Імпортери у Росії вже скаржаться на проблеми з доставкою, пишуть росЗМІ.

Посилили контроль за обладнанням, програмним забезпеченням, технологіями, запчастинами, комплектуючими, двигунами для авіації та космонавтики, устаткуванням для виробництва газових турбін, частиною обладнання та софту для ливарної та металургійної промисловості і будь-якої проєктною та технологічною документацією для цих галузей.

Для експорту таких технології тепер потрібен буде дозвіл від Міністерства комерції або ліцензія на експорт товарів подвійного призначення.

Нові вимоги ускладнили доставку у Росію промислового устаткування й техніки, скаржаться російські імпортери.

“Перше, що позначиться практично на всіх постачаннях до рф, це затягування термінів. Тепер набагато більше вантажів оглядатимуть митники”, – сказав російський імпортер промислового обладнання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китай різко збільшив продаж Росії товарів, необхідні для виробництва ракет

Він сказав, що митники раніше оглядали приблизно “один контейнер із 50”. А цього тижня доглянули абсолютно всі контейнери, хоча в них були товари, які не потрапляли до списку для контролю.

Через затримки та додаткові витрати може зрости вартість доставки вантажів та їхні ціни. Також перевірки можуть зашкодити сірим схемам, коли під виглядом однієї продукції декларується інша.

Один з імпортерів повідомив, що за такими схемами до Росії зараз в’їжджає величезний обсяг імпорту. Якщо цей план зламається, РФ буде змушена платити у рази більше.

Деякі компанії сподіваються, що зустріч диктатора Володимира Путіна з головою КНР Сі Цзіньпіном на саміті ШОС ситуація покращиться. Хоча їхня попередня зустріч не виправдала очікувань.

Китай і Росія домовилися підтримувати “стабільність промислового ланцюжка поставок”. Це сталося через кілька днів після того, як міністр фінансів США Джанет Йеллен застерегла Пекін від підтримки військових зусиль Москви.

Особливо теплою була зустріч міністра закордонних справ РФ Лаврова з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, який заявив про те, що Пекін і Москва стали на шлях “гармонійного співіснування” та “виграшної співпраці”.