Китай створює нову “вісь Путіна” у Європі

Китай намагається створити в Європі “вісь друзів” російського диктатора Володимира Путіна.

Воно відіграватиме негативну роль щодо потенційного припинення розширення ЄС, заявив заступник помічника держсекретаря Сполучених Штатів Америки у справах Європи та Євразії Габріель Ескобар, коментуючи візит очільника КНР до Європи та вибір окремих країн для персональних зустрічей.

“Формулювання нової вісі друзів Путіна для китайського і російського режимів в Європі під час візиту Сі Цзіньпіна до Угорщини та Сербії, в цілому є точним. Я справді думаю, що країни, які він обрав, це ті, які готові кинути виклик єдності євроатлантичної спільноти. Вважаю, такий аналіз ситуації є досить точним”, – зазначив він.

Створення такого Альянсу цілком можливе. Він може бути спрямований проти розширення євроінтеграції.

“Закликаю партнерів та союзників США усвідомлювати реальні наміри Китаю щодо євроатлантичної спільноти”, – наголосив Ескобар.

Лідер КНР Сі Цзіньпін прибув 9 травня до Угорщини в межах європейського турне. В аеропорту його зустрів угорський прем’єр Віктор Орбан з дружиною. Це перший державний візит Сі до Угорщини. Він проходить у 75-ту річницю встановлення дипломатичних відносин між двома країнами.