Китай відмовився від участі у мирному саміті – Reuters

Китай відмовився від участі у мирному саміті – Reuters

Китай не братиме участі в мирному саміті України у Швейцарії через відсутність представників Російської Федерації.

Китайська влада відхилила запрошення, оскільки не було виконано необхідних для цього умов, пише агентство Reuters. За інформацією видання, відмова пов’язана з відсутністю російської делегації на заході.

“Китай підтвердив, що не братиме участь у мирній конференції щодо України, яка наступного місяця відбудеться у Швейцарії, повідомили чотири джерела, які мають безпосередню інформацію про це”, – йдеться у публікації

Серед умов для участі Китаю у швейцарській конференції було визнання форуму як Україною, так і Росією.

Пекін наполягав на рівноправній участі обох країн у заході.

“Цього тижня Китай поінформував дипломатів про те, що умови, яких не було виконано, включають те, що конференція повинна бути визнана як Росією, так і Україною, має бути рівноправна участь усіх сторін і повинно відбутись чесне обговорення всіх пропозицій”, – повідомило одне з джерел.

Міністр закордонних справ країни-агресорки Сергій Лавров у четвер припустив, що Китай може організувати мирну конференцію, в якій могли б узяти участь РФ і Україна.

Україна в січні запросила голову КНР Сі Цзіньпіна взяти участь у запланованому саміті світових лідерів у Швейцарії. Цього тижня президент України Володимир Зеленський закликав президента США Джо Байдена взяти участь, але Вашингтон не підтвердив, кого саме відправить.

Україна не підтримує залученість Росії до саміту миру у Швейцарії та інших подібних конференцій.

Адже російському диктатору Володимиру Путіну не можна вірити в його бажанні врегулювати конфлікт. Про це заявив президент Володимир Зеленський на спільному брифінгу з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом.