Китай на тлі російського вторгнення в Україну робить висновки щодо захоплення Тайваню. Ризики китайського нападу збільшуватимуться з кожним роком.
Китайська Народна Республіка, дивлячись на війну Росії проти України, характеризує її як “стратегічну невдачу” російського президента Володимира Путіна. Про це заявив директор Центрального розвідувального управління Вілл Бернс в інтерв’ю The Guardian.
“Ризики цього, як нам здається, стають тим вищими, чим далі в це десятиліття. Я б не став недооцінювати рішучість президента Сі (Цзіньпін. Gazeta.ua) затвердити контроль Китаю над самоврядним Тайванем”, зазначив він.
Однак “стратегічні невдачі” Путіна в Україні впливають не на рішення Китаю, чи нападати на Тайвань. КНР робить висновки з цього і вирішує, як і коли він це зробить, додав Бернс.
“Я підозрюю, що урок, який витягують китайські керівництво і військові, полягає в тому, що необхідно накопичити переважну силу, якщо ви збираєтеся розглядати таку можливість в майбутньому”, сказав він.
Глава ЦРУ додав, що Китай, ймовірно, засвоїв, що йому необхідно контролювати інформаційний простір і робити все можливе, щоб захистити свою економіку від можливих санкцій.
Якщо Тайвань проголосить незалежність, КНР без вагань почне війну. У Пекіні не звертатимуть увагу на людську ціну, каже міністр оборони Китаю Вей Фенхе, передає.
Китайський міністр оборони впевнений у своїй перемозі. Він заявив, що Пекін “розірве на шматки будь-яку змову з метою проголошення незалежності Тайваню і рішуче підтримуватиме об’єднання батьківщини”.
Китай підтримує Росію в повномасштабному вторгненні в Україну. Підтримка залишається попри заяви Пекіна про намір зберігати нейтралітет у цій ситуації.
Водночас китайський міністр оборони Вей Фенхе заявляв, що Пекін не допомагав Росії зброєю у війні проти України. За словами міністра, китайсько-російські відносини є “партнерством, а не союзом”, і вони не спрямовані проти будь-якої третьої країни.