Китай звинувачений в кібератаці на Майкрософт

Китай звинувачений в кібератаці на Майкрософт

ЄС та США звинуватили Китай в кібератаках та кібершпигунстві.

В заяві Білого дому говориться, що «Сполучені Штати та країни всього світу покладають на Китайську Народну Республіку відповідальність за підривну і дестабілізуючу поведінку в кіберпросторі, яка становить серйозну загрозу нашій економічній і національній безпеці». Вказується, що Міністерство державної безпеки КНР сприяло створенню системи злочинних хакерів-контрактників, які здійснюють спонсоровані державою кіберзлочини. Зокрема підтверджено, що хакери МДБ Китаю використовували вразливість Microsoft Exchange Server для масштабної операції з кібершпигунства, внаслідок якої були зламані тисячі комп’ютерів і мереж.

Також наголошується, хакери-контрактники МДБ Китаю завдали державам і бізнесу мільярди доларів збитків у вигляді викраденої інтелектуальної власності, вимагань та підриву зусиль із захисту мереж.

Зі свого боку ЄС прямо не звинувачує уряд свого найбільшого торгового партнера, лише вказавши, що кібератаки відбулися з китайської території. Високий представник ЄС зауважив, що порушення роботи та компрометація серверу Microsoft Exchange підриває безпеку та стабільність тисяч комп’ютерів та мереж по усьому світу, включаючи країни-члени та інституції ЄС, робить їх вразливими до хакерських дій.

“Ми продовжуємо закликати владу Китаю дотримуватися норм та не дозволяти використовувати свою територію для шкідливих кібернетичних дій, здійснити всі належні та обґрунтовані заходи і кроки для виявлення, розслідування та вирішення цієї ситуації”, – додав високий представник ЄС.