Київську будівлю “розмалювали” кримськотатарським орнаментом Орьнек

Головна Сторінка » Київську будівлю “розмалювали” кримськотатарським орнаментом Орьнек

Увечері 16 грудня будівля КМДА засяяла кримськотатарським орнаментом Орьнек, який внесли до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Про це повідомила пресслужба КМДА.

“16 грудня, під час 16-ї сесії Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО український елемент Орьнек – кримськотатарський орнамент і факти про нього” внесли до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства”, – ідеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Два об’єкти культурної спадщини України можуть увійти до списку ЮНЕСКО

Орьнек став четвертим українським елементом, внесеним до Репрезентативного списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства.

У попередні роки туди внесли такі елементи: Петриківський розпис як феномен українського декоративно-орнаментального малярства – 2013 рік, Традиція Косівської мальованої кераміки – 2019 рік та Козацькі пісні Дніпропетровщини – 2016-й.

Орьнек – це система символів , кожен із яких має унікальне значення і сенс. Багато символів використовуються як захисні обереги.

Усього близько 35 символів, кожен із яких має своє унікальне значення і сенс. Орьнек також використовується в багатьох традиційних ремеслах.

Значення орнаментальних композицій Орьнека пов’язане з побажаннями злагоди, примирення в родині, продовження роду, турботи про сім’ю та дітей, поваги до життєвого досвіду й мудрості старшого покоління.