Лідери п’яти країн ЄС закликали посилити підтримку України

Лідери п’яти країн ЄС закликали посилити підтримку України

Канцлер Німеччини разом із прем’єр-міністрами Данії, Чехії, Естонії та Нідерландів висловили заклик щодо посилення військової підтримки України. Їх спільний лист було опубліковано у виданні Financial Times.

У своєму відкритому листі європейські лідери підкреслили критичну важливість оборонної допомоги Україні в зимовий період та в довгостроковій перспективі. Ця допомога вважається ключовою для загальноєвропейської безпеки.

Лідери заявили: “Ми закликаємо друзів і партнерів України підтвердити зобов’язання щодо постійної довгострокової військової підтримки України як спільної європейської відповідальності. Це рішення має ухвалити кожна країна. Тільки тоді Україна зможе успішно захиститися від російської агресії. Росія нікого не чекає, і нам потрібно діяти зараз. На нас, європейцях, лежить особлива відповідальність. Тому потрібно діяти. Від цього залежить майбутнє Європи”.

Ця заява підсилює почуття єдності та спільної відповідальності серед європейських країн щодо підтримки України та протидії російській агресії, відображаючи важливість солідарності в обличчі загрози безпеці на континенті.