Лови хвилю: як акваріумні рибки покращують емоційний стан

Головна Сторінка » Лови хвилю: як акваріумні рибки покращують емоційний стан

Ймовірно неможливо уявити життя сучасної людини без аномального рівня стресу. Бажання встигнути все нерідко викликає емоційне вигорання, втому та тривожність. Саме з цієї причини важливо шукати методи покращення емоційного стану. Оскільки кожна людина унікальна особистість, складно підібрати універсальний варіант вирішення цієї проблеми. Тож якщо у вас підвищений рівень стресу, а емоційний стан бажає кращого, не лінуйтесь пробувати різні способи його покращення.

Одним з найбільш популярних є догляд за домашнім акваріумом. Так-так, вам не почулось, акваріумні рибки можуть допомогти покращити емоційний стан. Як саме, зараз розповімо детальніше.

Зниженню активності серцево-судинної системи

Домашній акваріум допомагає знизити частоту серцевих скорочень через створення атмосфери релаксації та зменшення стресу. Спостереження за рухом рибок, природні звуки води та позитивні емоції, викликані переглядом акваріума, можуть сприяти фізіологічному зниженню активності серцево-судинної системи. Цікавий факт! Деякі люди навіть використовують акваріуми під час своїх медитативних практик. Глибокий та свідомий подих, який супроводжує спостереження за рухом води та рибок, може призводити до зниження частоти серцевих скорочень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли Різдво зовсім не в радість: чому виникає депресія на свята

Допомога для людей з аутизмом

Домашні акваріуми можуть стати корисним інструментом для зниження стресу та збудження у людей із розладами аутистичного спектру. Спостереження за рухом води та рибок створює релаксаційну атмосферу, тим самим сприяючи покращенню концентрації уваги.
Це позитивне сенсорне середовище допомагає в подоланні агресивних реакцій людям, які мають розлади аутистичного спектру.

Перенаправлення негативних емоцій

Люди відчувають різні емоції,які по-різному на них впливають. І якщо з позитивними все зрозуміло, то прожити негативні дещо складніше. Тож як би дивно це не звучало, але догляд за домашнім акваріумом та рибками може полегшити цей процес. Під час виконання рутинних завдань, таких як обрізання водних рослин, видалення водоростей або наповнення акваріума водою, ваша увага відволікається від будь-яких можливих негативних відчуттів.

Покращення сну

І, певна річ, не можна не згадати про сон. Чи знали ви, що звук, який виникає в процесі роботи фільтра, дуже заспокоює? (чимось нагадує шум моря, який вмикають на фоні, щоб заснути). Також звуки, що надходять з акваріума, створюють білий шум. Простими словами, вони блокують інші потенційно подразливі шуми, допомагаючи вам заснути.

Багато людей вважають, що коли справа доходить до медицини, то краще довіритися народним методам лікування, адже на їх думку, це здоровіше та безпечніше. Однак, перш ніж використовувати народні методи лікування, важливо розуміти їхні обмеження та потенційні ризики для здоров’я.