Помер “найсумніший слон” у світі: найкращі фото останніх років життя красеня

Головна Сторінка » Помер “найсумніший слон” у світі: найкращі фото останніх років життя красеня

У зоопарку Маніли, що на Філіппінах, помер “найсумніший слон у світі” Вішвамалі, який також відомий як Малі.

Самка, якій було 49 років, пішла з життя 28 листопада від застійної серцевої недостатності, пише bbc.

Малі прожила одна у своєму загоні більшу частину свого життя і прибула до зоопарку 1981 року.

За словами головного ветеринара, доктора Генріха Патріка Пенья-Домінго, улюблена азіатська слониха вперше почала виявляти ознаки занепокоєння минулої п’ятниці, коли вона терлася хоботом об стіну. Це ознака того, що їй боляче.

Вранці у вівторок Малі лежала на боці, важко дихаючи, і померла в другій половині дня, попри те, що ветеринари давали їй антигістамінні препарати та вітаміни. Розтин показав, що вона мала закупорку аорти і рак деяких органів.

За даними Discover Wildlife, вона прожила значно коротше життя, ніж азіатські слони в дикій природі, середня тривалість життя яких становить 70 років, або інші слони в неволі, які живуть приблизно до 80 років.

Вона переїхала зі Шрі-Ланки до зоопарку Маніли після того, як уряд Шрі-Ланки подарував її тодішній першій леді Філіппін Імельді Маркос.

Малі ненадовго поділилася своїм простором з іншим слоном за окликом Шиба, який помер 1990 року. Відколи Шиба помер, Малі жила одна.

“Попри неодноразові попередження PETA, влада Манільського зоопарку і міста проігнорувала явно болісні проблеми з ногами в Малі, які є основною причиною смерті слонів, що містяться в неволі. Кожна людина, яка відмовила їй у ветеринарній допомозі та заблокувала її переведення до притулку, має бути притягнута до відповідальності”, йдеться у заяві.

“Спасибі всім, хто згуртувався за її звільнення, від доктора Джейн Гудолла і сера Пола Маккартні до безлічі філіппінських зірок та тисяч школярів”.

Співак Пол Маккартні виступав за те, щоб Малі приділялося більше уваги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помер найстаріший пес світу: останні фото красеня-старожила

“Я був шокований, дізнавшись, що Малі ніколи навіть не отримувала належного профілактичного догляду за ногами”, – сказав він у листі 2013 року тодішньому президенту Філіппін Беніньо Акіно III, повідомляє Rappler.

Проблеми зі стопами та суглобами є основною причиною смерті слонів, що містяться в неволі на твердих поверхнях, і такий вид догляду пропонується у кожному шановному зоопарку світу, зазначив він.

На станції “Академік Вернадський” українські полярники показали пінгвінів, які чекають на появу своїх дитинчат. Перші яйця на острові Галіндез з’явилися на початку листопада.

Біля узбережжя Австралії за допомогою дрона сфотографували перлинно-біле дитинча горбатого кита.