У Словаччині перевізники готуються перекрити кордон

Головна Сторінка » У Словаччині перевізники готуються перекрити кордон

У Словаччині почався рух щодо перекриття кордону з Україною.

Словацькі перевізники обіцяють це зробити з завтрашнього дня, повідомила перша заступниця голови Комітету з питань транспорту та інфраструктури Юлія Клименко. Про це пише “Укрінформ”.

“Вони обіцяють перекрити з завтрашнього дня, і вже говорять мені з кордону, що почався рух щодо перекриття кордону з цією країною”, – сказала Клименко.

“Нагадаю, що ми підписували угоду не з Польщею, не зі Словаччиною про лібералізацію вантажних перевезень, а з Європейським Союзом”, – заявила нардеп.

Угода порушується окремими країнами і фактично блокується, сказала Клименко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що може подорожчати через блокаду польських перевізників

“Тому Єврокомісія повинна більш ефективно впливати на виконання таких угод, якщо вони вже підписані”, – заявила заступниця голови комітету.

“Це неприйнятно. Бо з таким успіхом можна далі блокувати будь-які угоди, які ми будемо підписувати з європейськими інституціями. Тоді в чому їх повноваження, і як захищати такі угоди, якщо 10 перевізників чи 60 водіїв можуть зірвати і блокувати європейські угоди”, – сказала Клименко.

6 листопада польські перевізники заблокували рух вантажівок у пунктах пропуску “Краківець-Корчова”, “Ягодин-Дорогуськ” і “Рава-Руська-Хребене”.

У чергах на території Польщі в бік України перебувало близько 3,5 тис. вантажівок. Через блокування економіка України вже зазнала збитків на понад 400 млн.

Польській міністр інфраструктури звернувся до українського віцепрем’єра Олександра Кубракова з проханням скасувати обов’язкову реєстрацію у системі “єЧерга” транспортних засобів, які повертаються з України до Європейського Союзу і розвантажені на прикордонних переходах Зосін – Устилуг та Нижанковичі – Мальховіце.