Луганщина в окупації: Гайдай розказав про критичну ситуацію в регіоні

Головна Сторінка » Луганщина в окупації: Гайдай розказав про критичну ситуацію в регіоні

На Луганщині ціни в магазинах тимчасово захопленого окупантами Сіверськодонецька вдічі вищі за середні по окупованому регіону.

Водночас містяни зігрівалися взимку за 5 тис. рублів на місяць, повідомив 28 лютого глава військової адміністрації Луганської області Сергій Гайдай.

“Сіверськодончани, які залишилися в місті після окупації, тепер обурені цінами на продукти харчування. Із великих магазинів там працюють лише два, однак у жодному з них ціни на товари не відповідають рівню можливостей жителів. Гроші, у переважній більшості, є лише в бюджетників-колаборантів та отримувачів пільг і пенсій. Втім, все, що можна з’їсти і не отруїтися, коштує в два рази дорожче, ніж у середньому по захопленому регіоні. Важко навіть дозволити собі щось колись повсякденне”, сказано в повідомленні.

До видатків містян додалася ще й комуналка. За відсутності централізованого теплопостачання місцева окупаційна влада давала обіцянку не нараховувати плату за споживання газу та електроенергії (де вони були) до 1 березня.

“Люди використовували ці ресурси для обігріву домівок. Але в лютому платіжки почали надходити. Суми в січневих платіжках за електропостачання космічні. На одну квартиру до 5 тисяч рублів. Звісно, завершення лютого ніхто не чекав нарахували авансом. Ще приблизно стільки ж”, додали в ЛОВА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ескалація на трьох напрямках: Гайдай розказав про бої за Луганщину

Центру національного спротиву стало відомо, що відбувається з дітьми окупованих регіонів України після медоглядів та подорожей до Росії “на оздоровлення”.

“Понад 6 тисяч дітей віком від чотирьох місяців до 17 років пройшли російські заклади, які займаються “перевихованням” українців. Дітей піддають науковій, культурній, патріотичній та/або військовій освіті орієнтованій на РФ. Це подається як “інтеграційна програма”. Деякі батьки стверджують, що елементи згоди, яку вони надавали, були порушені. Зокрема, термін перебування та процедури возз’єднання зі своїми дітьми”, зазначив Гайдай.

В 10% таборів повернення дітей в Україну було призупинено. У двох на невизначений термін.

“Замість них на Луганщину доправлять нових строковиків. Так, днями на окуповану територію перекинуто ще 200 військовослужбовців РФ із Ростовської області”, резюмували в ЛОВА.

На Донбасі росіяни посилюють тиск на лінії фронту в Луганській області. Водночас на Донеччині навпаки зменшують темпи наступу в районі Вугледара, свідчать свіжі карти американського Інституту вивчення війни (ISW). Ситуація на сході Харківської та заході Луганської областей залишається напруженною.