fbpx

Підірваний літак в Мачулищах мав вирішальне значення для РФ – британська розвідка

Головна Сторінка » Підірваний літак в Мачулищах мав вирішальне значення для РФ – британська розвідка

Втрата російського літака А-50 внаслідок атаки на білоруському аеродромі в Мачулищах ще більше обмежить повітряні операції РФ.

Після підриву А-50 у Росії, ймовірно, залишилося шість таких справних суден. Про це повідомило міністерство оборони Великої Британії у Twitter 28 лютого.

Напередодні білоруська партизанська група Bypol та лідери опозиції у вигнанні повідомили, що російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління (ДРЛО) А-50 зазнав пошкоджень.

Як стверджували партизани, літак атакували безпілотники на авіабазі “Мащулищі”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підрив російського літака ‒ що каже влада РФ та Білорусі

Група Bypol повідомила про два вибухи і пошкодження передньої і середньої секцій А-50, а також радіолокаційної антени.

A-50 Мainstay російська бортова платформа далекого радіолокаційного виявлення та управління. ЇЇ роль полягає в тому, щоб створити повітряну картину та забезпечити координацію з винищувачами, кажуть союзники.

Збитки від вибухів на аеродромі білоруська сторона офіційно не підтвердила.

“Втім, втрата A-50 Мainstay буде мати велике значення, оскільки вона має вирішальне значення для російських повітряних операцій для забезпечення картини повітряного бою”, йдеться у зведенні.

26 лютого стало відомо, що на військовому аеродромі “Мачулищі” в Білорусі вранці лунали вибухи. З’явилася також інформація про пошкоджений російський літак.

Представник ініціативи Bypol Олександр Азаров повідомив, що за цим стоять білоруські партизани. За його словами, учасники ймовірної диверсії в Мачулищах залишили Білорусь і зараз перебувають у безпеці.

Через добу після ймовірного інциденту на військовому аеродромі в селищі Мачулищі білоруські прикордонники значно посилили контроль виїзду з країни.

Російська та білоруська влади інцидент публічно не коментували.

Generated by Feedzy