Ляшко розповів про стан онкогематологічної лабораторії “Охматдиту” після ракетного удару

Ляшко розповів про стан онкогематологічної лабораторії “Охматдиту” після ракетного удару

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко спростував інформацію про те, що під час обстрілу зруйнована онкогематологічна лабораторія.

Однак вона потребує відновлення. Про це Ляшко сказав на брифінгу.

“На щастя, лабораторія не зруйнована, вона знаходиться в корпусі, який зараз відключений від усіх мереж постачання, ключова задача перезапусти її. Генетичну лабораторію ми запустили на базі іншої. Будемо перезакривати лабораторіями на базі Національного інституту раку, але відновлення цієї унікальної лабораторії – пріоритетне. Зараз працюють сервісники, дивляться обладнання, яке було вибуховою хвилею знято з місця, оцінюють, в якому стані чи може працювати, також необхідне відновлення живлення”, – сказав Ляшко.

Він розповів, що Центр крові Охматдиту призупинив роботу.

“Робота Центру крові при Охматдиті призупинена, кров та компоненти крові, які зберігалися там, транспортували в міський центр крові. Якщо хтось бажає здати кров, зайдіть на сайт Київського міського центру крові, подивитися по потребах і при можливості здайте кров, цим ви реально допоможете”, – сказав Ляшко.

Він наголосив, що потреби в крові та її компонентах постійні, тому донації крові мають бути на регулярній основі.

8 липня російські терористи завдали удару по дитячій лікарні “Охматдит”, зруйновані два поверхи корпусу площею приблизно 400 м.кв. Загинуло двоє дорослих, зокрема лікарка.

Пошкоджені кілька інших корпусів. Тривають роботи по розбору завалів та пошуку людей.